En ucuz pide esnaf lokantalarında bile 25 lira oldu. Pastırmalı kaşarlı pidenin fiyatı ise uçtu ve 59 liraya yükseldi. Lahmacun da 11 liradan 15-20 liraya çıktı.

“NEREYE KADAR DAYANIRIZ, BİLMİYORUM”

Pide ustası Latif Kurnaz, Sözcü Web Tv’ye yaptığı açıklamada, "Geçen sene çuvalını 150 liraya aldığımız un, bu sene 420 liraya çıktı. Kıymadan, kaşara kadar her şey zamlandı. Nereye kadar dayanırız, bilmiyorum" dedi.

“MAAŞ ÖDEMEKTE ZORLANIYORUZ”

Pide ustası Kurnaz, ''Geçen sene eti, kıymayı 50 liraya alıyorduk. Bu sene kilosu 80 lira oldu. 60 liralık kuşbaşı 90 liraya çıktı. Aldığımız bütün ürünlere yüzde 100'den fazla zam geldi'' dedi ve şunları söyledi:

“Biz bunu müşteriye de fazla yansıtamıyoruz. Geçen seneki fiyatlarımıza az bir miktar ekledik. Bu şartlar bizi de zorlamaya başladı. Personel maaşını vermekte bile zorlanıyoruz, asgari ücret yükseldi. Personel asgari ücretle de çalışmak istemiyor. Doğalgaz yüzde 130 arttı. Elektrik dersen yine o da çok arttı. 2 bin lira gelen doğalgaz faturamız 3 bin 500 lira oldu. Kaşar alıyorduk, kilosu 30 liraydı. Şimdi 65 lira oldu. Nereye gidiyoruz bilmiyorum.”