5 milyon 400 bin kişiler ve sonunda partilerini kurdular!

Sayıları 5 milyon 400 binden fazla olan ETY'liler sonunda partilerini kurdular. Partinin ismi "Umut Partisi" Kurucu Genel Başkanı ise Abdulkadir Bozkurt. İçişleri Bakanlığı’na 14 Nisan 2020 tarihinde başvuru yapmış olan Umut Partisi, resmen kuruldu.

banner311
5 milyon 400 bin kişiler ve sonunda partilerini kurdular!

Umut Partisinin kuruluş sebebini şöyle açıklıyor  Abdulkadir Bozkurt "Bir hak arayış mücadelesinin siyasette vücut bulmuş hali olduğunu, kurucularının Ülkede 6 milyona yakın Emeklilikte yaşa takılanların (EYT) hakları ,Anayasa ve kanunlar ile hiçe sayılarak gasp edilen, bir çoğu açlık sınırının altında yaşam mücadelesi veren EYT’lilerin sesi olmak için yola çıktık"

 Umut Partisi Kurucu Genel Başkanı ise Abdulkadir Bozkurt yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Çok partili döneme geçiş ile beraber sayısız partiler kurulmuştur. Bu siyasi partilerin bazılarının ömrü çok kısa olmuştur. Bazı partiler ise halkın desteğini alarak iktidar olmuş veya kualisyon dönemlerinde iktidar ortağı olmuşlardır. Ama ne hikmetse meydanlarda ve seçim bildirgelerinde beyan ettikleri vaatleri unutmuşlar yada unutturulmuşlardır"

Bozkurt şöyle devam etti ‘’Ülkemizde önemli mücadele edeceğimiz unsurlardan biri , üretim odaklı ekonomik hamlelerdir. Ülkemizde çok eski yıllardan buğüne kadar özellikle dış odakların yönetime doğrudan veya dolaylı olarak müdahale ettikleri aşikardır. Özellikle bu müdahaleler neticesinde bir çok alanda üretim kısıtlanmıştır. Ithalat desteklenmiş ve üretim nerdeyse bitirilmiştir.

Oysa Umut Partisi üreticinin yanında yer alacak, onların yaşadıkları tüm sıkıntıları sahada bizzat tespit edip üretimin ve üreticinin önemini ülkenin ilk sırasına taşıyacaktır. Her türlü çıkarılacak kanun ve yönetmeliklerden önce üreticinin görüşlerine başvurulacaktır.

Gelecek nesillere umut ışığı olacak, Çevre ve ekolojik dengenin korunması için Dünya’da uygulanan tüm yenilikler takip edilecek ve tüm okullarda çevre bilincinin arttırılması için daha çok projeler geliştirilecektir." dedi.

Umut Partisi Kurucu Genel Başkanı ise Abdulkadir Bozkurt  "Eğitimde devrim niteliğinde değişikliğe gidilecektir. Köy okulundaki öğrencinin eğitim kalitesiyle, büyük şehirlerde eğitim gören öğrencinin eğitim kalitesi aynı olması için doğru adımlar atılacaktır. Üniversiteler de işsizliği tetikleyecek bölümler kapatılacak, bu bölümlerin yerine ülke ihtiyaçlarına göre bazı bölümlerin (Mühendislik,Teknoloji,Yabancı dil vb.)kontenjanı arttırılacaktır.

Akedemisyen alımlarında liyakata önem verilecek, Akademisyenlerin yakını veya sırf aynı siyasi düşünceden olması münasebetiyle kendi yakınlarını Üniversite kadrolarına almaları bilim açısından ülkeye verilen en büyük zarardır. Bu bilinçle hareket ederek, bilimin ve ilmin ışığında dünyaya yön veren bilim adamları yetiştireceğiz ve beyin göçünü önleyeceğiz.

Kamu yönetiminde ciddi revizyona gidilecek, gereksiz kamu harcamaları kısıtlanacak, en küçük kadrodan en büyük makamlara kadar liyakat esas alınacaktır. Torpil ve adam kayırmaca kesinlikle yapılmayacak ve kamu da etik ilkeler belirlenecektir’’  ifadelerine yer verdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.