Abdullah Gül İstanbul’da hangi Ülkücü ile görüşüyor?

Eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan ile 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kuracağı yeni siyasi harekete katılan isimler gün yüzüne çıkmaya başladı.

Abdullah Gül İstanbul’da hangi Ülkücü ile görüşüyor?

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan, dün AK Parti'den istifa ederek yeni parti hazırlıklarını resmen ilan etti.

Sonbaharda partiyi kurması beklenen Babacan’ın kulislerde bundan sonraki adımının, olabildiğince geniş bir kesime hitap edebilmek için etkili ve güvenilir isimleri etrafında toplamak olacağı belirtiliyor. 

Babacan ekibinin kuracağı partiye AK Parti başta olmak üzere pek çok partiden katılımlar olacağı, hatta TBMM’de grup kuracak sayıya ulaşabilecekleri değerlendirmeleri yapılıyor.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ramiz Ongun'a  siyaset teklifi yaptı.

Abdullah Gül ile Ramiz Ongun İstanbul'da bir araya gelerek  görüştükleri gelen bilgiler arasında.

İYİ Parti'den aradığını bulamayan ve Akşener ve ekibinin kıyım yaptığı Ülkücülerin büyük rol oynayacağı gelen bilgiler arasında.

Kulislerde, İYİ Parti'nin önemli isimlerinin Babacan ve ekibiyle görüştüğü ve zamanlama konusunda mutabakat sağlandığı bildirildi.

Ramiz Ongun kimdir?

Ramiz Ongun, 17 Mart 1947 tarihinde Adana’nın Kozan ilçesinin Kale köyünde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı.

Bursa İktisadi-Ticari İlimler Akademisi İktisat Bölümü'nde tahsil gördü.

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun oldu.

Daha sonra Alparslan Türkeş ile tanışarak Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi'ne katıldı.

Bunun yanında Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı, Gümrük Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı, MHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı, MHP Genel İdare Kurulu Üyeliği ve Ülkücü-İşçiler Genel Başkan Müşavirliği görevlerini yürüttü.

12 Eylül 1980 askeri darbesinin ardından da Türkeş'in emriyle yurt dışına çıktı.

Bu dönemde Almanya'da üniversiteden sınıf arkadaşı olan Nesrin Hanım'la evlendi.

1989 yılında da Türkiye'ye geri döndü. 1992 senesinde de Türk Ocakları Merkez Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Milliyetçi Hareket Partisi'nde üç kez genel başkanlığa aday oldu, ancak seçilemedi.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

Almanca bilmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşat YÖRÜKOĞLU
Kürşat YÖRÜKOĞLU - 7 gün Önce

Ülkücülerin partisi IYI parti ha saraya ha köşk e it olmuşsun ayni şey

Zafer
Zafer - 7 gün Önce

Eskimiş kişileri ülkücü olarak lanse etmeyin.

Çubukbeyi
Çubukbeyi - 7 gün Önce

Merhum Necip Fazıl Kısakürek derki üç insandan uzak duracaksın.”Dağdan inenden,Dininden dönenden,Sonradan görmeden “Sayın Ramiz Ongunu 1981 yıllarında Almanya’da dinlemiştim.O zaman söyledikleri şeyleri çok takdir etmiştim.Fakat daha sonraları yaptıklarını duydukça çok üzüldüm.Yalan söyleyenler utansınlar.

Türkesci alican
Türkesci alican - 7 gün Önce

Ramiz Türkes Düsmanlarinin Lideriydi. Türkessiz Türk Milliyetciligi operasyonunun almanya ayagi görevini yapmisti. Basbugda ona MHPye 90li yillarda yeniden katilirken rozeti takarken tükürdüklerini yalatmisti. Satkin kisilik sahiplerin önde gideni Ramiz. A.Gül zaten öyle biliniyordu simdi iyice tescillendi. Cehenneme kadar yollari var

Mahmut Coşkun
Mahmut Coşkun - 7 gün Önce

Genç lider tekault Ülkü tüccarı pek uymamış

SIRADAKİ HABER