“Abdullah Gül’ün kendisini Cumhurbaşkanı yapan Erdoğan’ın…”

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlaması dikkat çeken eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

banner311
“Abdullah Gül’ün kendisini Cumhurbaşkanı yapan Erdoğan’ın…”

Hürriyet yazarı Abdullah Gül'e sahip çıkarken, sitem etmeyi de ihmal etmedi. Selvi yazısında "Benim asıl üzüldüğüm nokta Abdullah Gül’ün kendisini Cumhurbaşkanı yapan Erdoğan’ın tasfiye projesinde yer alması." ifadelerini kullandı.

İŞTE SELVİ'NİN YAZISINDAN O BÖLÜM

DOĞRUYA DOĞRU, YANLIŞA YANLIŞ

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 30 Ağustos mesajındaki Atatürk vurgusu farklı değerlendirmelere yol açtı. Ahmet Hakan, “Millet ittifakının Cumhurbaşkanlığı aday adaylığı için başvuru dilekçesi” dedi. CHP’den, Cumhurbaşkanlığı sırasında 30 Ağustos ve 29 Ekim’de rahatsızlandığı bahanesiyle törenlere katılmadığını hatırlatanlar çıktı. Abdullah Gül, 2012 tarihinde Hacettepe Hastanesi’nde tedavi gördüğü için 30 Ağustos törenlerine katılamamıştı. Bir-iki kez de 23 Nisan törenlerine katılamamıştı. Ama Cumhurbaşkanlığı sırasında 10 Kasım’da, 29 Ekim’de Anıtkabir’deki birçok törene katıldı. Abdullah Gül’ü eleştirirken haksızlık etmemek lazım. Benim asıl üzüldüğüm nokta Abdullah Gül’ün kendisini Cumhurbaşkanı yapan Erdoğan’ın tasfiye projesinde yer alması. Bırakın yer almasını, o projenin mimarlarından biri. Aynen Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu gibi... Bunun için davalarına ihanet edip birilerine yaranmaya çalışıyorlar. Ama düştükleri durum ortada. Ne yaparsanız yapın yaranamazsınız.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.