Ahmet Davutoğlu'ndan Berat Albayrak'ı kızdıracak sözler

Ahmet Davutoğlu, Berat Albayrak'ı işaret ederek; “Demek ki dış mihrakın hası en yakınındaymış, kabinesindeymiş, evindeymiş Cumhurbaşkanının; ama Cumhurbaşkanı bunu fark etmemiş." dedi.

Ahmet Davutoğlu'ndan Berat Albayrak'ı kızdıracak sözler

Ahmet Davutoğlu, il başkanları toplantısında hükümetin ekonomi politikalarını sert bir dille eleştirdi. Davutoğlu, Merkez Bankası'nın faiz artırımına gitmesi için, "Bu faiz yükünün altında fakir halk ezilecek, bu mudur adalet? Yüreğimiz yanıyor Anadolu’da insanlarımız feryat ediyor. Ama takip edilen politika daha önce söylenenlerin tam aksinde yine Türkiye’yi felakete götüren bir politikadır" diye konuştu. 

Davutoğlu, özetle şunları söyledi:

DIŞ MİHRAKIN HASI EN YAKININDAYMIŞ

Sayın Cumhurbaşkanı bugünlerde hiç ağzını açmıyor faiz konusunda. Ama geçmişte kendisinin Cumhurbaşkanı bizim Başbakan olduğumuz dönemde faizler 7 civarındayken yeri göğü inletiyordu. Şimdi Dünya’da faizler yerde sürünürken Sayın Cumhurbaşkanı’nın atadığı Merkez Bankası Başkanı faizi 675 baz puan artırıyor ve Sayın Cumhurbaşkanı sessiz.  

Peki nerede kaldı halka dönüp faizle ilgili ayet hadis okumalar. Nerede kaldı faiz lobisi dış mihraklar diyerek dikkatleri hep dışarıya çekme. Demek ki dış mihrakın hası en yakınındaymış, kabinesindeymiş, evindeymiş Cumhurbaşkanının; ama Cumhurbaşkanı bunu fark etmemiş.

TÜRKİYE'Yİ FELAKETE GÖTÜREN POLİTİKA

1 yıl önce dış mihrak, faiz lobileri diyerek dikkatleri Türkiye’nin yaşadığı bütün bunalımların sebebi olarak onu göstermişse Sayın Erdoğan şimdi bu kadar faiz arttırdığına göre ya bu dış mihrak bizatihi kendisidir. Ya da Türkiye’yi bu duruma getiren damadı hazine ve Maliye eski Bakanıdır.

Sebep açık kimse bunu pandemi ile izah etmesin. Kimse Dünya’da krizi var demesin. Dünya’da şu anda yüzde 5’e kadar çıkan faiz yok. Peki Türk halkı niye bu faizi ödemek zorunda. Bu faiz yükünün altında fakir halk ezilecek, bu mudur adalet? Yüreğimiz yanıyor Anadolu’da insanlarımız feryat ediyor. Ama takip edilen politika daha önce söylenenlerin tam aksinde yine Türkiye’yi felakete götüren bir politikadır.

YORUM EKLE