AK Parti Grup Başkan Vekili Mümin Altunışık Mansur Yavaş'ı ‘tek adam olmakla’ suçladı

Ankara'da Mansur Yavaş'ın belediye bünyesindeki şirketlere yönetici atama, bütçelerini belirlemek yetkisini elinden almak için verilen ve Yavaş'ın 'yasama yürütmenin yetkisine el koyamaz' gerekçesiyle reddettiği önergeyle ilgili AK Parti Grup Başkan Vekili Mümin Altunışık, Mansur Yavaş'ı 'tek adam olmakla' suçladı. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde Mansur Yavaş’ın yetkilerini elinden alıp Belediye Meclisi’ne veren önergenin reddedilmesinden sonra FOX TV’ye açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkan Vekili Mümin Altunışık, Mansur Yavaş’a suçlamalarda bulundu. Altunışık, ‘Mansur Bey tek adam gibi, ben reddediyorum diyor. Bu Belediye Meclisini ortadan kaldıran hukuksuz bir gasptır. Belediye Meclisini belediye başkanı lağvetmiştir. Bu tek adamlığa gider. Nazi Almanyası gibi bir hayal bu. Belediye meclisine sorması gerekiyordu. Hlerkes konuşmasını yapar, oylanır oylandıktan sonra bu kabul veya reddolur.” diye konuştu.

Ankara’da Mansur Yavaş’ın mazbatasını alıp göreve başlamasından sonra belediye meclisinde arbedeye yol açan bir önerge tartışması yaşanmıştı. AK Parti ve MHP belediyeye bağlı 15 şirketin yönetiminde 5 AK Parti’li 1 MHP’li 2 CHP ve 1 İYİ Partili 9 meclis üyesinin olmasını istemişti. Bu önerge Mansur Yavaş tarafından reddedilmişti.

CHP’ye göre AK Parti geçmiş yıllara ait mali tabloların ortaya çıkmamasını istiyor.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Recep UYSALERLER
Recep UYSALERLER - 2 ay Önce

Kendi seçtiğinizi, kendiniz tenkid ediyorsunuz. Bu nasıl mantık? Anlayan anladı. Anlamayanlar sıradan çıksın lütfen.

Zafer
Zafer - 2 ay Önce

Alıştı 25 yıldan beri tek adam yönetimine illa öyle istiyor,daha dün bir bugün iki güya başkanı çalıştırmayıp görevini yapacak. Akp bitti,bundan sonra akp diye bir parti ülkede olmayacak çok şükür.

solmaz
solmaz - 2 ay Önce

..........................................................

Zaza
Zaza - 2 ay Önce

Kim Bu , Güneş görmemiş Porsuk.!!

SIRADAKİ HABER