AK Parti'li ve MHP'li üyeler tutanaklara imza atmadı Maltepe’de sayım durdu!

İstanbul'da oyların sayıldığı son yer olan Maltepe'de sayım durdu. Oy sayımının durmasının nedeninin, AK Parti'li ve MHP'li üyelerin tutanaklara imza atmaması olduğu öğrenildi.

AK Parti'li ve MHP'li üyeler tutanaklara imza atmadı Maltepe’de sayım durdu!

Sayımların devam ettiği Maltepe'de 1089 sandığın 913'ü sayıldı. Geride sayılacak olan 176 sandık kaldı. Son sayımla birlikte Ekrem İmamoğlu 13.907 oy ile yarışı önde götürüyor.

MALTEPE’DE SAYIM DURDU

Maltepe’de oy sayımı durdu. Sayımının durmasının sebebinin AK Parti’li ve MHP’li temsilcilerin tutanaklara imza atmaması olduğu öğrenildi.

Barış Yarkadaş, konuya ilişkin şu paylaşımda bulundu:

"Maltepe'deki sayım durdu. Çünkü; YSK'nın yazılı talimatına rağmen; memurlar, AKP ve MHP'li temsilciler tutanaklara imza atmıyor diye imza atmayacaklarını söylüyor. Oysa ki; YSK'ya göre hâkimler ile CHP ve SP temsilcilerinin imzası yeterli. Maltepe Seçim Kurulu şu an toplantıda.

AKP-MHP, Maltepe'deki sandıkların tümünü saydırarak değişik bir sonuç almayı planlıyordu. Sonuçlar istedikleri gibi çıkmayınca bu kez de sayım bitmesin diye hakimlerin tutanaklarına imza atmıyorlar. Memurlar da kendilerini baskı altında hissediyor. İktidar halka meydan okuyor.

AKP ve MHP, İlçe Seçim Kurulu'nun oluşturduğu son 10 sayım istasyonunun saydığı 300 sandığın yeniden sayılmasını istiyor. Bunun anlamı 800 sandığı geçen sayım işleminin yeniden 500'lere dönmesi... Oysa ki; engelleme olmasa sayım bu gece bitecek, yarın mazbata verilecekti."

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2019, 21:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
HABER
HABER - 3 ay Önce

"İktidar mensupları, yerel yönetimleri kendilerinin kaybedeceği takdirde beka sorunu oluşacağını iddia etti. Bunun üzerinden muhalefete yüklenerek kutuplaştırıcı bir dil izledi. Seçimlerin ÜZERİNDEN 15 gün geçmesine rağmen beka konusu ile ilgili hiçbir iktidar mensubu bekayı ağzına almıyor."

Habele-Hubele
Habele-Hubele - 3 ay Önce

Maltepe'de ülkücülerin sicil bozdu. Seçimden önce ülkücülük hukukuna göre oyumu Maltepe'de vermeli mi, vermemeli mi tartışması yaşayan İYİ Partili ülkücüler içinde cevap vermek kolaylaştı. Vatandaş olmaktan ileri gelen asgari ahlaki kaygı yokmuş. Ülkücüler için Binali Yıldırım ne ifade eder? İttifaka sadakat mi? Sadakatte kusur İYİ Partili için neden ahlak zemininde okunmuyor? Peki, sayılırken şahit oldukları tutanaklara imza atmayarak işi sürüncemede bırakarak demokrasiye, adalet duygusuna karşı nasıl bir tavır alıyorlar. Muhtemelen AK Parti'li haramzadelerin sofra artığı karşılığı hak gasp etmekten imtina etmeyen kişiler hasbelkadar ülkücü diye biliniyor veya ülkücüler bayağı yozlaşmış. Ülkücülüğe kefilim ama ülkücülere kefil değilim, olmadığım gibi Türkiye'yi yönetmediklerine memnunum. Maltepe'de oy versem oyumu ülkücülerin yanında da vermezdim. Kararımı dün verdim. Öncesi tam tersiydi!

Ah Vatan
Ah Vatan - 3 ay Önce

Bir vatandaş olarak benim için en geçerli sayım milletin gözü önünde sayılan sayımdır. Sandık kurulu başkanları her oyu millete göstere göstere saymıştır. Kesinlikle hata yapmaları mümkün değildir. Geçersiz bir oy olduğunda en az 20 kişi tarafından kabul görerek geçersiz sayılmıştır. İktidar sahipleri bu sandık kurullarının hile yaptıklarını düşünüyorlarsa mahkemeye versinler. Yok onlar görevini doğru yaptıysa götlerini başlarını oynatmadan sonuçları kabul etsinler. Kapalı kapılar ardından çevrilen fırıldakları kabul etmiyoruz. Satılmış YSK bu seçimde sıçmıştır. Kokusu bu ülkeden 40 yıl çıkmayacaktır

SIRADAKİ HABER