AK Parti, MHP birleşsin Adı da "CİP" olsun

31 Mart seçimleri yaklaşırken, Meclis kulisleri garip söylemlere sahne oluyor.

AK Parti, MHP birleşsin Adı da "CİP" olsun

Gelen kulis bilgisine göre ittifak hakkında konuşan MHP'li bir vekil, gülerek, "AK Parti, MHP birleşsin yeni parti kuralım, adı da Cumhur İttifakı Partisi, kısaca CİP olsun" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ittifakları da beraberinde getirdi. Önce 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Meclis seçimi ardından 31 Mart yerel seçimleri için ittifaklar kuruldu.

Muhalefet partilerinin ittifakında yapı değişse de AK Parti ve MHP 'Cumhur İttifakı' adıyla yol yürümeye devam ediyor. İki partinin etkinliklerinin birçoğunda kendi partilerinin amblemi ve logosu da kullanılmıyor. Bu manzara kulislerde renkli sohbetlere konu oluyor.

"Adı da CİP olsun"

Gazete Duvar'ın kulis haberine göre, oy kullanacağı ilde yapılan ittifak nedeniyle ne büyükşehir belediye başkanlığı, ne ilçe belediye başkanlığı, ne de meclis üyeliği pusulasında partisine oy verebilecek olan bir MHP milletvekili gülerek, "İttifak nedeniyle kendi partime, üç hilale mühür vuramayacağım. Bu durumda AK Parti, MHP birleşsin yeni parti kuralım, adı da Cumhur İttifakı Partisi, kısaca CİP olsun" önerisinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2019, 11:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
noname
noname - 4 ay Önce

bence cip i ters den okuyalım daha çok yakışır...

YILMAZ TÜRK
YILMAZ TÜRK - 4 ay Önce

Yerinde bir fikir.Misyonunu ve Vizyonunu kaybedenlerin yeni vizyona ihtiyaçları olsa gerek

KaraHisar
KaraHisar - 4 ay Önce

Noname kutluyorum çok güzel bir teklif olmuş.

Mustafa Elmad
Mustafa Elmad - 4 ay Önce

Bence İki parti birleşmeli.Ülkenin çok partililik,çok etniklilik,çok farklı yaşam biçimi ve islam inançlarından kaynaklanan;
40 yıldır yaşanan çözüm arayışı kargaşasına çare olabilecek iki partili siyasete dönülmeli.Kurulacak partinin adı da "CEP" Yani Cumhurun Ebedi Bekası olmalı.

Ülkücü
Ülkücü - 4 ay Önce

çip te olur cep te olur her ikisine de evet bu kadar haysiyetsiz olduktan sonra hepsi yakışır

SIRADAKİ HABER