AK Parti'ye Geçen Tamer Akkal’dan ilk açıklama "Meral Hanım ile rahatsızlık boyutunu 3-4 sefer görüştüm"

AK Parti'ye geçen Manisa Milletvekili Tamer Akkal'ın açıklamaları TBMM - İYİ Parti'den istifa ederek AK Parti'ye geçen Manisa Milletvekili Tamer Akkal, TBMM'de gazetecilerin sorularını cevapladı.

İYİ Parti'den AK Parti'ye geçen Manisa Milletvekili Tamer Akkal, "Hiçbir Türk milliyetçisi PKK uzantısı ile mücadele vermeyi arzu etmez" dedi.

İYİ Parti'den AK Parti'ye geçen Manisa Milletvekili Tamer Akkal, TBMM'de gazetecilere açıklama yaptı ve sorularını cevapladı. Akkal, AK Parti saflarında siyaset yapmaya başladığını belirterek, Türkiye üzerindeki oynayan ekonomik ve terör oyunlarına atıf yaptı. Akkal, "Bu oyunların karşısında bende Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bu harekete destek verme, bu dönemde elimi taşın altına sokarak AK Parti saflarında siyaset yapma gereğini hissettim" ifadelerini kullandı.

Akkal, AK Parti'ye neden geçtiğine ilişkin soruya, "Ülkemizin içinde bulunduğu durum, ülkemizin yabancı devletler tarafından içine düşürülmek istenen bit senaryo var. Bu senaryo karşısında AK parti saflarında daha etkili ve faydalı olacağıma inandığım için, bu geçiş sırasında da bana desteğini esirgemeyen Manisa milletvekili Murat Baybatur'un desteğine ve çabalarına ayrıca teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

İYİ Parti'de rahatsızlıkların olduğu ve AK Parti'ye geçişlerin olacağına ilişkin soruya Akkal, "İYİ Parti'deki herhangi bir milletvekili AK Parti'ye geçecek diye bir şey söyleyemem. Öyle bir duyumum, konuşmam hiç kimseyle olmadı. hemen hemen tüm milletvekilleriyle ayrılmadan önce yaptığım görüşmelerde İYİ Parti içerisindeki yönetim sistemsel hatalarından dolayı ve özellikle son dönemdeki Cumhuriyet Halk Partisi ile yapılan yerel seçim ittifakından dolayı büyük sıkıntı var. Cumhuriyet Halk Partisi'nin İYİ Parti direkt olmasa bile Cumhuriyet Halk Partisi'nin PKK'nın siyasi kanadı olan parti ile çeşitli yerlerde yapmış olduğu görüşmeler ve destek sözleri, İl Başkanı Tunç Soyer'e desteğini açıkladı. 'Sokak sokak, mahalle mahalle gezip Tunç Soyer'e oy isteyeceğiz' dedi. Hiçbir Türk milliyetçisi PKK uzantısı ile mücadele vermeyi arzu etmez" dedi.

Akkal, istifasına ilişkin olarak, "Meral Hanım ile rahatsızlık boyutunu 3-4 sefer görüştüm. CHP ile yapılan Manisa pazarlığının Cuma günü Halk TV'den yayınlandığını duydum. Bunun akabinden Tunç Soyer kesinleşti. HDP'nin Pazartesi günü büyükşehirlerde Millet İttifakı'na destek vereceğine dair açıklaması oldu" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 14:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hukisi okkes
Hukisi okkes - 3 ay Önce

Sen akp ye gec diye mi biz sana oy verdik. Haram zikkim olsun

solmaz
solmaz - 3 ay Önce

yeni kapın hayırlı olsun. gittin arkana dönüp bakıp laf etme. omuz omuza olduğun insanları yarı yolda bırakanlar yarın yeni yol arkadaşını haydi haydi bırakır. üç günlük beylik beylik olmaz.

Zafer
Zafer - 3 ay Önce

Sağ gösterip sol vurmak buna derler. Bu zatı şahaneyi milletvekilliğine uygun görenide ihraç edilmesi gerekir. Helal sana iyi kamufle olmuşsun!!!!

Yavuz Öntürk
Yavuz Öntürk - 3 ay Önce

Süt oğlan megriyi haburu osloyu gectik ülkücülere ölü sevici fatiha bilmez diyen BOZKURTLARA demeyi yuttuk sunu sor madem HDP =pkk bunu HDP yi kapatmayan ALCAK olsun mu?

Habererk Akkal'ı Aklayamazsın
Habererk Akkal'ı Aklayamazsın - 3 ay Önce

Habererk, Akkal'ı savunamazsın. İstifasında haklı ise, bağımsız kalabilirdi. Seçim öncesi yaptığı parti değişikliği hayra alamet yorumlanmaz.

AH AH AH
AH AH AH - 3 ay Önce

DİYECEK BİR ŞEY BULAMIYORUM

Tunç TEKİN
Tunç TEKİN - 3 ay Önce

İlk lafım Meral Akşener hanımefendiye.Mehmet Fatih Şeker,Hayati Arkaz,Tamer Akkal...Hanımefendi bu adamları çok mu aradınız?Biri yazmıştı; ''Meral hanımı pazara bile yollamayın,iyi domates bile seçemez''.diye.İnanılır gibi değil.Aday tesbitinde ne hatalar yapılmış.Böyle liderlik olmaz.Son sözüm Tamer Akkal'a.Gerçekten de AK-KAL'mışsın.Yazıklar olsun.

Selim HOCAOĞLU
Selim HOCAOĞLU - 3 ay Önce

Soyadına bakınca ne mal olduğunu anlarsınız.AK-KAL.Bu soytarıyı kim aday gösterdi,bir boyunu posunu görsek.Yazıklar olsun.Bir ara Tayyip Erdoğan şöyle bir yasa çıkaracaktı;''partisinden istifa eden vekilin milletvekilliği de düşürülsün.Çünkü ona oy veren seçmene saygısızlık oluyor'' diye.Ne oldu?Bugün AK-KAL'a rozetini takarken sırıtıyordun.


SIRADAKİ HABER