AKP çaydanlığı fokurduyor, çıkan buhar muhalefetin...

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır'dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

banner311
AKP çaydanlığı fokurduyor, çıkan buhar muhalefetin...

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır ve Murat Sabuncu yorumladı.

Bekir Ağırdır, "AKP çaydanlığı fokurduyor, çıkan buhar muhalefetin toprağına yağmur olarak düşecek mi belli değil" dedi.

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, AKP’ye oy desteğinin azaldığını, partinin yeni seçmen kitlelerinden oy alamadığını özellikle de metropollerdeki AKP seçmeninde bir çözülme görüldüğünü söyledi.

AKP’den kopan seçmenin gri alanda beklediğini dile getiren Ağıdır, partinin entelektüel kapasite ve siyasi maharet konusunda bir sıkışma içerisinde olduğunu ifade ederek, “AK Parti’nin çaydanlığı fokurduyor ve bakıldığı zaman AK Parti de paniklemiş durumda. Tepkisel davranıyor. Yeni bir strateji veya vizyon geliştiremiyor. Ama bundan sonra ne olacağı sadece AK Parti’den çözülme ile ilgili değil, muhalefetin veya diğer partilerin ne üreteceğine de bağlı. Henüz ne olacağı konusunda kesin bir şey söylemek mümkün değil” dedi. 

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Abdullah Gül'ün 'parti devleti' vurgusunu, Özlem Zengin'in 'AKP'den önce kadının adı yoktu' çıkışı ve Kılıçdaroğlu'nun "Davul Erdoğan'da tokmak Bahçeli'de" tespitini ve AKP’den kopan seçmen kitlelerinin davranışını Sayıların Dili’nde Murat Sabuncu’ya değerlendirdi. 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 10:28

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.