AKP Genel Sekteri Şahin’den Mansur Yavaş’a şok tehdit

AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yönelik tehdit dolu ifadeler içeren bir sosyal medya paylaşımı tepki çekti.

banner311
AKP Genel Sekteri Şahin’den Mansur Yavaş’a şok tehdit

AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, Twitter'dan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı tehdit eden sözler sarfetti. Bu paylaşım kısa zamanda tepkilere neden oldu.

Şahin “CHP’li Mansur Yavaş’a bir kez daha sesleniyoruz, gözümüz üzerinde” dedi.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, herhangi bir dayanağı olmamasına rağmen, Yavaş’ı işçi çıkarma hazırlığında olmakla suçlayan Şahin, “CHP’li Mansur Yavaş’a bir kez daha sesleniyoruz: Gözümüz üzerinde. Beceriksizliğinin faturasını işçi kardeşlerimize kesme, emekçilerin ekmeği ile oynama, onlara zulmetme. Aksi takdirde iki elimiz de yakanda olur” ifadelerini kullandı.

DAHA ÖNCEKİ TEHDİDİ DE HATIRLATTI

Yavaş’ın geçen bir yıl içerisinde 3 bine yakın kişiyi işe aldığını aktaran Şahin, “Geçtiğimiz eylül ayında işçi çıkarmaya hazırlanan Mansur Yavaş’ı eğer işçi kardeşlerimizin ekmeğiyle oynarsan Ankara’yı sana dar ederiz” diyerek tehdit ettiklerini de ‘uyardık’ sözleriyle hatırlattı.

CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş her fırsatta milyonlarca lira tasarruf ettiğini, bütçenin fazla verdiğini beyan etmiş ve geçtiğimiz bir yıl içerisinde partizanca yaklaşımla 3000’e yakın kişiyi işe almıştır.

Geçtiğimiz Eylül ayında işçi çıkarmaya hazırlanan Mansur Yavaş’ı “eğer işçi kardeşlerimizin ekmeğiyle oynarsan Ankara’yı sana dar ederiz” diye uyarmıştık.

Yavaş’ı şimdi de ‘kaynak bahanesine sığınarak işçi çıkarmaya hazırlanmakla’ suçlayan Şahin, ‘duyduklarına’ dayanarak, şöyle konuştu:

“CHP’li Mansur Yavaş’a bir kez daha sesleniyoruz: Gözümüz üzerinde. Beceriksizliğinin faturasını işçi kardeşlerimize kesme, emekçilerin ekmeği ile oynama, onlara zulmetme. Aksi takdirde iki elimiz de yakanda olur. Kimse Büyükşehir emekçilerini yalnız sanmasın.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.