AKP’li Bakan Erdoğan’a öyle bir doğal gaz hatırlatması yaptı ki… Yer yerinden oynadı!

Erdoğan’ın açıkladığı “müjdeye” AKP’de Kültür Bakanlığı’na kadar çeşitli görevlerde bulunan Ertuğrul Günay itiraz etti.

banner311
AKP’li Bakan Erdoğan’a öyle bir doğal gaz hatırlatması yaptı ki… Yer yerinden oynadı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Ofisi’nde ‘Millete Sesleniş’ konuşması gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi" müjdesini verdi.

Erdoğan, "Fatih sondaj gemimiz Tuna-1'deki sondajında hamd olsun 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetmiş durumda" ifadelerini kullandı. "Hedefimiz, 2023 yılında Karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunmaktır" diyen Erdoğan, "İnşallah benzer bir müjdeli haberi Akdeniz'den de bekliyoruz" şeklinde konuştu.

ESKİ AKP’Lİ BAKAN’DAN İTİRAZ

Erdoğan’ın açıkladığı “müjdeye” AKP’de Kültür Bakanlığı’na kadar çeşitli görevlerde bulunan Ertuğrul Günay itiraz etti.

Eski AKP’li Bakan Günay, sosyal medyada “Karadeniz doğal gaz ve petrol arama çalışmaları ve bulunduğuna ilişkin haberler güzel; ama yeni değil; bu haber yaklaşık 15 yıl önce” diyerek haber linki paylaştı.

İşte o mesaj:

Günay’ın paylaştığı “Karadeniz doğal gazı devreye girdi” başlıklı haberde “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, “19 Mayıs 1919'da Ulu Önder Atatürk'ün Milli Kurtuluş Savaşı'nı Samsun'a çıkarak başlattığını hatırlatarak, kendilerinin de 19 Mayıs'ın bir devamı olarak 20 Mayıs'ta Karadeniz'den ilk doğal gazın çıkarılmasına başladıklarını belirtti.

Doğal gaz çalışmalarına 4 yıl önce başlandığını anlatan Güler, şöyle konuştu:

“Kararlı bir şekilde analizler yaptık. (Vira bismillah) deyip, ilk sondajımızı yaptık. Ben Norveç'in çalışmalarını da inceledim, onlar 33. sondajda doğal gazı buldular, bizim mühendislerimiz ilk sondajda buldu. Karadeniz'den beklentimiz büyük. İnşallah yakın zamanda kendi doğal gazımızı ve petrolümüzü bulan, işleten ve tüketen bir ülke konumuna geliriz.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.