AKP'li Mustafa Varank'la Ali Babacan hattında çok sert gerilim!

Twitter'ın AKP ile bağlantılı olduğu iddia edilen hesapları kapatması AKP ile DEVA Partisi arasında gerilime neden oldu.

banner311
AKP'li Mustafa Varank'la Ali Babacan hattında çok sert gerilim!

Twitter'ın AKP'li hesapları kapatmasının ardından "Trollerle ülke yönetilemez" şeklinde açıklamada bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a Mustafa Varank'tan çok sert tepki geldi.

Sosyal medya platformu Twitter, manipülasyon yapıldığı gerekçesiyle AKP'li 7 bin 340 hesabın kapatıldığını duyurmuştu.

Twitter'ın hamlesinin ardından DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan dikkat çeken bir paylaşımda bulunarak olayı “utanç verici” olarak nitelendirmişti. Babacan, paylaşımında "Türkiye Trollerle Yönetilemez demeye devam edeceğiz" açıklamasında bulunmuştu.

MUSTAFA VARANK'TAN BABACAN'A ÇOK SERT TEPKİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ali Babacan'ın paylaşıına çok sert tepki gösterdi. Varank, Twitter'ın karar gerekçesinde PKK ve FETÖ'yü koruyup kolladığını iddia ederek asıl utanç verici olan durumun Twitter'ın yanında yer almak olduğunu söyledi.

Varank, sözlerinin devamında Ali Babacan için "Bu arkadaş istiyor ki; Türkiye, ABD'li şirketlerin, Batıdaki üniversitelerin sipariş raporlarıyla yönetilsin. Meraklısı gidip yabancı şirketlere biat edebilir" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2020, 17:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.