Akşener'den, Bahçeli'ye "Çok saygısızca buldum"

Erzurum ziyareti sırasında Yeniçağ'ın sorularına cevap veren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin Mansur Yavaş çıkışına tepki göstererek, "Çok saygısızca buldum" dedi.

Akşener'den,  Bahçeli'ye  "Çok saygısızca  buldum"

Yeniçağ'dan Bünyamin Öztürk haberine göre Meral Akşener, Erzurum Taş Mağazalar'da esnaf ziyareti sırasında Yeniçag'ın sorularını da yanıtladı.

Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Mansur Yavaş adaylıktan çekilmeli" sözlerine, "Mansur beyin üzerinden Sayın Bahçeli'nin ortaya koyduğu tırnak içi 'ahlaka davet, ahlaklı olmaya davet' çağrısını manidar buldum. Aynı çağrıyı Cumhur İttifakının Van adayı için Ağrı adayı için hiç yapmadı. Çok saygısızca buldum Mansur Yavaş ile ilgili meselesini son derece saygısızca buldum. Millet ittifakını nitelerken, parti liderlerinin isimlerinin '5 harfli' olduğuna vurgu yapan Bahçeli, Türkiye için asıl sorunun bu olduğunu söyledi" yanıtını verdi.

Devlet Bahçeli'nin, "Biz Türkiye'de beka sorunu diyoruz ama gerçek sorun belli oldu; Kemal, Meral, Temel… Hepsi beş harften oluşan bir ittifakın kapsamı içerisinde bulunan anlamlı isimler olarak dikkat çekiyor" açıklamasına ise Akşener, şöyle cevap verdi:

"Orada Recep de beş harfli Tayyip altı harfli. Sayın Bahçeli bu beş harflilerin içine Recep ismini mi koyuyor yoksa altı harfli Tayyip beyin peşinden mi gidiyor? Orasını anlayabilmiş değilim. Yani bu da çok ilginç ve manidar. Anladığım kadarıyla artık hesaplar ebcet hesabından başka bir yöne doğru dönmüş. Allah şifa versin kendisine."

Devlet Bahçeli'nin Eski MHP'li olan İYİ Partilileri helalleşmeye davet etmesini ise Akşener, şu sözlerle değerlendirdi:

"Zora düştükçe helalleşmeye çağırıyor ama Sayın Bahçeli'nin önceden güzel bir sözü vardır. Tayyip beye söylerdi; 'Hesaplaşmadan helalleşme olmaz' diye. Sayın Bahçeli 19 Haziran kongresinden sonra çevresinde özellikle benim ailemle ilgili, Torunumla ilgili bizatihi emir vererek yazdırdıklarıyla ilgili önce helallik istesin. Bakalım benim torunum o helalliği verecek mi? Nikah şahidi olduğu oğlum o helalliği verecek mi? Gelinim o helalliği verecek mi? Rahmetli ağabeyimin arkadaşıydı ruz-i mahşerde o helalliği verecek mi?"

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 18:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
YILMAZ TÜRK
YILMAZ TÜRK - 3 ay Önce

Helalleşme olcaksa önce hesaplaşma olacak.Hesaplaşma olmadan helalleşme olmaz.Ben 65 yaşındayım.bu güne kadar MHP den başka bir partiye oy vermedim.MHP kapalı olduğu süre içerisnde oy pusulasının arkasına 3 hilali çizip oy verdim.Son 20 senemi sn.bahçeli ye helal etmiyorum.İnsan davasına hizmet eden birinin cenazesine gitmeye yasak koyar mı?Bu nasıl bir kin.....

Kerem
Kerem @YILMAZ TÜRK - 3 ay Önce

yalan söylüyorsun. yasak yok, kırgınlıkla gitmeme var. Ve sen ülkücü değilsin. üLKÜCÜYSEN ADINI YAZ, AÇIK ADRESİNİ YAZ.

sizofren
sizofren - 3 ay Önce

"Devletin" beka sorunu var okadarda yüklenmeyin dermisim. ÜLKÜCÜLER bu SAFSATA, lari YALAN YANLIS DEMECLERI U N U T M A Y A C A K. Beka sorunu olan Devlet.....

YILMAZ TÜRK
YILMAZ TÜRK - 3 ay Önce

Sn.hocam hesap olmadan helalleşme olur mu?Bizlere neler neler dediklerini ayrıca ozanımızın cenazesine dahi gitme yasağı koyan birine zerre kadar hakkımı helal etmiyorum.Varsa hakkım Ruz-i Mahşerde alırım işAllah

solmaz
solmaz - 3 ay Önce

saygı ne ki anlamını ne bilsin

Helalleşme
Helalleşme - 3 ay Önce

İhraç edilenler geri gelseee

Ali Yigit
Ali Yigit - 3 ay Önce

Ne oldu admin. YAZDIKLSRIM ISINIZE GELMEDI DIMI. HEMEN KALDIRMISSINIZ.

SIRADAKİ HABER