Akşener, Hasan Seymen'in istifası kabul etti, yerine skandal bir isim getirdi!

İYİ Parti'de Çerkeslerin asimile edildiğini ileri sürerek tepki çeken Hasan Seymen'in partideki görevinden istifası Genel Başkan Meral Akşener tarafından işleme konuldu. 

Seymen, GİK üyeliğinden de çıkarıldı.

İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Başkanı Hasan Seymen'in istifası Genel Başkan Meral Akşener tarafından kabul edildi.

Aynı zamanda Genel İdare Kurulu üyesi olan Hasan Seymen asil listeden çıkarıldı.

Yerine yedek GİK üyesi Bülent Gürsoy, asil GİK üyesi oldu.

BÜLENT GÜRSOY'UN SKANDAL PAYLAŞIMI

İYİ Parti Yedek GİK Üyesi Bülent Gürsoy, Din düşmanı Turan Dursun’a methiyeler dizdi ve sonra Twiti kaldırdı.

Bülent Gürsoy Twitinde "Aydınlanmış bir insanı sevmez bu yobazlar. Aydınlanmış bir insanı sevmez bu yobazlar. İşlerine gelmez, gelmedi. İnsanları yok edebilirler ama fikirleri yok edemezler.Her düşünceden her insanın özgür olduğu demokratik bir Türkiye'yi kurmak dileğiyle."

İYİ Parti’nin eski medyadan sorumlu Başkan Yardımcısı Adem Taşkaya, sosyal medya hesabından bu duruma tepki göstererek "İyi Parti "Blog" listeden GİK yedek üyesi seçilen Bülent Gürsoy, Hz. Muhammed (S.A.V.)' efendimize galiz iftiralar ve hakaretler yağdıran, daha sonra öldürülen, tescilli din düşmanı Turan Dursun’a methiyeler dizdi ve sonra Twiti kaldırdı..!" dedi.

Turan Dursun

Turan Dursun, 4 Eylül 1990 tarihinde İstanbul'da evinden çıkıp işe giderken uğradığı bir silahlı saldırı sonucu öldürüldü. Dört yıl sonra, İslami Hareket Örgütü'ne yönelik operasyonda cinayetin çözüldüğü açıklandı. Örgüt üyesi Arif kod adlı Tamer Aslan, Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde verdiği ifadede Turan Dursun'un öldürülmesine nasıl karar verdiklerini şöyle anlattı:

“Mesut [kod adlı İrfan Çağrıcı], yazarlık yapan ve yazdığı yazılarda Hz. Peygamber efendimizle kutsal Kur'an-ı Kerim'i küçük düşüren Turan Dursun'un öldürülmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine benle kod adı Kemal olan kişiyle önce bu konuya itiraz ettik. Çünkü bu şahıs öldürüldüğünde basın bu olayı abartılı olarak halka yansıtacak bundan dolayı da şahsa kötülükten ziyade iyilik yapmış olacağız kanaati benle Kemal'de hakimdi. Biz bu görüşümüzü Mesut'a ilettiğimizde bizimle 15 gün görüşmedi. Mesut, tekrar Turan Dursun'un öldürülmesi olayını yinelemesi üzerine ben ve Kemal olayın istihbaratını yapmak üzere görev aldık.”

Bu cinayetle ilgili yakalanan İslami Hareket Örgütü üyelerinden İrfan Çağrıcı müebbet hapisle cezalandırılmış olup halen tutukludur. Turan Dursun cinayetinin tetikçisi olan Muzaffer Dalmaz ise halen yurt dışında firardadır.

YORUM EKLE