Akşener Uygur Türkü soydaşımıza kürsüyü bıraktı! Uygur Türkü soydaşımız ailesine Çin işkencesini anlattı!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin Meclis'teki grup konuşmasında kürsüyü Uygur Türkü soydaşımıza bırakması dikkat çekti.

banner311
Akşener Uygur Türkü soydaşımıza kürsüyü bıraktı! Uygur Türkü soydaşımız ailesine Çin işkencesini anlattı!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin Meclis'teki grup konuşmasında gündeme dair açıklamalar yaptı.

Akşener kürsüyü ailesinin Çin'de toplama kampında olduğunu söyleyen Uygur Türkü soydaşımıza bir kıza bırakması dikkat çekti.

Uygur Türkü soydaşımızın konuşurken sesinin titrediği ve göz yaşlarına boğulduğu görüldü.

İşte o konuşması:

"ÇİN’İN TÜRK TOPLUMLARINA SOYKIRIM YAPIYOR"

"Doğduğum topraklara faydalı bir evlat olmak için çok çalıştım. Bu uğurda Türkiye'ye geldim. Mezun oldum ve şuanda prestijli bir firmada çalışıyorum. Fakat bu sevincimi ailemle paylaşamıyorum. Ailem toplama kamplarına götürdü. 4 yıldır haber alamıyorum. 3 ila 5 milyon kardeşimiz bu kamplarda esir tutuluyor. Erkeklerimiz köle gibi çalıştırılırken kadınlarımız ise evlilik adı altında tecavüze uğruyor. Benim ailemin bu durumunun sebebi benim Türkiye’de bulunmam. Ailemin sesini 4 yıldır duymadım. Önünüze çıkan Doğu Türkistanlı soydaşlarımıza sorarsanız onlarda aynı şeyi söyler. 90 yaşında dedesi bu kamplarda olanlar var. Benim de çocuğum var. Bir an gözümün önünden ayrılsa ödüm kopuyor. Benim annem ve babam çocuklarımın hayatta olup olmadığını bilmeden ömürleri geçiyor. Benim feryadım siyasi değil. İnsanca ailemle yaşamak istiyorum. Bu kamplardan ailelere ölü olduğu yönünde haberler sosyal medyada dolaşıyor. Çim her ne kadar üstünü örtmeye çalışsa da Çin’in Türk toplumlarıma soykırım yaptığını gören araştırmacılar. Dünya bına nasıl susuyor? Nasıl inanırım ben Müslümanların Türklerin kardeş olduğuna? Bu zulme hep birlikte dur demenizi istiyorum. Ben sözümü söyledim şimdi insanlıktan cevap bekliyorum"

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 11:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.