Akşener’den Kocamaz'a 2 Formül

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin'de aday olamayan Burhanettin Kocamaz'a 2 formül önerdiğini söyledi.

banner311
Akşener’den Kocamaz'a 2 Formül

 "Seçenekler kendisine aittir. Onun izni olmadan paylaşmam mümkün değil" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İl Seçim Kurulu'nun kararı gereği Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olamayan Burhanettin Kocamaz ile Ankara'da görüşme yapacaklarını söyledi. Kocamaz'a önerdiği 2 formül olduğunu belirten Akşener, "Bugün kendisi Ankara'ya gelecek. Ben Düzce programım bittikten sonra gideceğim. Seçenekler kendisine aittir. Onun izni olmadan paylaşmam mümkün değil" dedi.

Akşener, Düzce'nin Gümüşova ilçesinde seçim bürosu açılışına katıldı. Akşener, daha sonra partisinin Düzce İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek, gazetecilerin sorularını cevapladı.

"ERDOĞAN İÇİN BU BİR FIRSATTI"

Akşener, Burhanettin Kocamaz ile akşam saatlerinde Ankara'da görüşme yapacaklarını açıklayarak, "Biz Mersin'de bir komployla karşı karşıya kaldık. Önlemlerini almaya çalıştık. Hukuk, hukuk olmuş; yüzde 100 Sayın Kocamaz haklı olmasına rağmen. YSK hatta YSK Başkanı Sadi Güven, bizim temsilcimizle dalga geçerek, 'Git genel başkanına söyle, çok gayret ettim' gibi gayriciddi bir tavırla karar aldı. Sayın Erdoğan için bu bir fırsattı. Niye fırsattı? Hukukun ilk kez uygulanacağı bir fırsattı" diye konuştu.

"SEÇENEKLER KENDİSİNE AİT"

Mersin'de 3 aday arasında yarış olduğunu kaydeden Akşener, şöyle devam etti:

"Netice itibarıyla Sayın Kocamaz, Sayın Tuna, Vahap Seçer; 3 aday var. Dolayısıyla yarıştan bir adayın çekilmesi demek, haksız bir rekabetin ortaya çıkması demektir. 'Cumhur İttifakı' adayı, CHP adayı ve İYİ Parti'nin adayı, rekabet edilecek alan buydu. Kimin seçileceğine ise Mersinli karar verecekti. Hukuk işlemesi için buna örnek gösterilecek bir fırsattı. Bu fırsatın tepildiğini nereden anlıyoruz? AK Parti'nin, YSK'daki temsilcisinin çok şecaat gösteren tavrından anlıyoruz. Tarafsız kalmak yerine taraflı bir tutum gösterilmiştir. Hukukun olmadığı, çarpıtıldığı bir memlekette mücadele ettiğimizi biliyoruz; yaşadıklarımız meydanda. Dolayısıyla bu kumpasın, bu ihanetin kimsenin yanına kar kalmayacağı aşikardır. Benim bizzat Sayın Kocamaz'a önerdiğim 2 formül var. Bugün kendisi Ankara'ya gelecek. Ben Düzce programım bittikten sonra gideceğim. O seçenekler kendisine aittir. O nedenle onun izni olmadan paylaşmam mümkün değil."

"BURADA KOMPLO VE PARA İDDİALARI VAR"

Meral Akşener, Burhanettin Kocamaz'ın 31 Mart yerel seçimi için aday olamamasıyla ilgili İYİ Parti Genel Merkezi'nde 'ihanet' olup, olmadığının sorulması üzerine şunları söyledi:

"Bizim seçim işlerinden sorumlu genel başkan yardımcımız, yerel seçimlerden sorumlu genel başkan yardımcımız 1 gün evvel bütün illeri tek tek aradı. Bütün prosedürler kendi içinde tamamlandı. Genel sorun şu. Orada arkadaşlarımız konsensüs ile iş başına geçti. Sadece benim ya da bir başka arkadaşımın atadığı bir insan grubu değil. Orada bizim milletvekillerimizin de onayı alındı; çünkü biz 24 Haziran sonrası istifa ettirildik. Bütün teşkilatlarımız dahil. Genel merkezin düğmeye bastığı bir konu, böyle bir düşünce bile buradaki komployu, para iddialarını, buradaki açık hava toplantılarında 'Burhanettin Kocamaz İYİ Parti'den aday olamaz' diyenleri gölge altına almak anlamını taşır. İl başkanınıza güvenemeyecekseniz kimse güveneceksiniz? Öğreniyorsunuz. Bu o kadar berbat bir durum ki gittikçe paranoyak durumuna gitmeniz demek kötü bir şey. İl başkanı ne demek? Kalekomutanıdır. Siz il başkanınıza güvenmeyeceksiniz, onun önerdiği şahsa yetki belgesi vermeyeceksiniz nasıl yapacaksınız? Biz yeni bir partiyiz. Birbirimize güvenerek yola çıktık. 3 yıllık mücadele sonunda buradayız. Çok kötü şeyleri birlikte yaşadık. Bu arkadaşlarımız bugün ortaya çıkmış arkadaşlarımız değil. MHP Genel Başkanlığı adaylığı sürecinden bu yana yol yürüdüğümüz arkadaşlar. Dolayısıyla burada bir kumpas var, burada bir ihanet var; doğrudur. Burada para iddiaları var, burada komplo var. Genel merkeze doğru itildiği zaman burayı örtüyorsunuz. Fail belli, buradan kim kazançlı çıkacak?"

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
İbrahim Birben
İbrahim Birben - 1 yıl Önce

Meral Hanım....Selaniki yunan birliklerine teslim eden Kale komutanı Arnavut Hasan Tahsin Paşa idi.

nkavcar
nkavcar - 1 yıl Önce

Küçük Emrah palavrasını kimse yutmuyor Meral hanım. Aday belliyken bir gün önce verilseydi. para falan değil kumpas ve onu da siz kurdunuz.

Mersin'de daha çalacağınız ülkücü oy kalmadı. Bir milyon 350 bin seçmeni olan Mersinde adayınızın zerre şansı yok. C planınız CHP'yi desteklemek, D "belediyeyi MHP'ye teslim etmemek.

bülent azat
bülent azat @nkavcar - 1 yıl Önce

nkavcar istersen mersinden sen aday ol sana oy versinler sen her seyi cok biliyorsun sen bir trolsun hem iyi partiyi sevmiyorsun hemde onlarin yorumlarina maydanoz oluyorsun git biraz ötede oyna

YILMAZ TÜRK
YILMAZ TÜRK - 1 yıl Önce

Teşkilat Başkanı sn.koray beyin daha dikkatli olması gerekirdi diye düşünüyorum.

nk
nk @YILMAZ TÜRK - 1 yıl Önce

Günlerdir duyduğum en mantıklı yaklaşım. Ya da niye bir gün önce teslim edilmedi. Sınavda gibi zili beklemişler. :))

YILMAZ TÜRK
YILMAZ TÜRK - 1 yıl Önce

Ülkücünün oyu çalınmaz çalınmadı da.ülkücü gönüllerde yaşar ve yaşatır.Ülkücüyüm ama kimsenin kurşun askeri ve de emir eri değilim.....

nk
nk - 1 yıl Önce

Bülent Azat'a!!! Ülkücü şehitlerin kanı üzerinde oyun oynayanlarla hesap kapanmaz.
Ah aldılar. yaz bir kenara. Onmazlar..

nkavcar
nkavcar - 1 yıl Önce

Vaktinde teslim edilmese de kabul etseydiniz" o zaman hukuki olurdu diyor. Cahillik mi ortalık karıştırmak mı? MHP'yi karıştıranlar aynı formülü kendilerine de uyguladı. tebrikler. :)))