Akşener’den yeni Tunç Soyer açıklaması “Bahçeli 1980 öncesinin başbakanı olan Ecevit ile hepimiz adına helalleşti”

Akşener, seçim çalışmalarına başladığı Bilecik'te ittifak yaptıkları kent merkezinde CHP'nin Bilecik Belediye Başkan Adayı Semih Şahin'e destek istedi.

banner311

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bilecik'te İzmir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer'in babası Nurettin Soyer'in 12 Eylül döneminde askeri savcı olması nedeniyle eleştirilere cevap vererek, "Sayın Bahçeli 1980 öncesinin başbakanı olan rahmetli Ecevit ile hepimiz adına helalleşti. 12 Eylül’ün savcıları, hakimleri o devrin polis müdürleri o devrin askeri personeli ve hapishanede günleri geçenlerin hayatında çok acı izleri var. Sadece ülkücü hareketin değil, herkesin yani hapishaneden yolu geçen herkesin acı hatıraları var" dedi. 

İzmir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer'in babası Nurettin Soyer hakkında yapılan eleştirilere cevap veren Akşener, "Suç şahsidir. Şimdi sadece ülkücü hareket açısından değil, 12 Eylül’ün savcıları, hakimleri o devrin polis müdürleri o devrin askeri personelini hepimizin hayatında hapishaneden geçenlerin hayatında çok acı izleri var. Sadece ülkücü hareketin değil, herkesin yani hapishaneden yolu geçen herkesin acı hatıraları var. Dolayısıyla Nurettin Soyer ile ilgili olarak o acı hatıraların parantez içinde olduğu bir noktayı bu kenara koyarsak babadan oğula suç geçmeyeceği için de Tunç Soyer’in adaylığına yönelik bizim herhangi bir dahlimiz olmadı, öyle diyeyim. Fakat şimdi bir şey daha var. Tunç Soyer eğer Seferihisar Belediye Başkanlığında kalsaydı bu fırtına koparılır mıydı? Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Bahçeli bu kadar şiddetli bir şekilde bu konunun üzerine gider miydi?" dedi. 

"Sayın Bahçeli 80 öncesinin başbakanı olan rahmetli Ecevit ile hepimiz adına helalleşti" 
Akşener, "Bir şey daha var. Onu çok rahat konuşabilirim. Çünkü Doğru Yol Partisi’nin milletvekiliydim o zaman. Sayın Bahçeli yüzde 18 civarı oyla meclise girdiğinde 99’da 'Doğru Yol Partisi ve Refah Partisi' dinlensin dedi. Bunun üzerine DSP birinci partiydi, DSP’yle bir koalisyon kurulmasının kapısının açılmasını sağlan Sayın Bahçeli’dir. Rahşan Hanım’ın gerçekten ülkücü hareketin içinden gelen insanları son derece inciten sözlerine rağmen Doğru Yol Partisi’nde ülkücü kökenli gelen bir milletvekili olarak Doğru Yol Partisi’ni incitmesine rağmen rahmetli Ecevit ve Sayın Bahçeli’nin kurduğu bu koalisyonun 80 öncesinin yaralarını kapatacak onu, yani üstünü kapatacak helalleşecek bir adım olarak gördüm, ben bunu da o zamanlar söyledim. Sayın Bahçeli 1980 öncesinin başbakanı olan rahmetli Ecevit ile hepimiz adına helalleştik. Bunun içinde Nurettin Soyer’i de var, Raci Tek’i de vardı. Sonuç itibariyle o kadar çok insan var ki sayarım hepsi helalleşti kapattı defteri" dedi. 

"Kız çocuklarıyla ilgili fuhuş 11 yaşa düştü" 
Akşener, son olarak Türkiye bulunan Suriyelilere değinerek, "4 milyon Suriyeli insanı evinden, yurdundan eden o operasyonun bir tarafı olmamalıydı. Bu yerinden yurdundan edilen insanlar tabi Türkiye sınırı olduğu için geldiler buraya. Şimdi bu insanlar gönderilebilir mi? Bu iktidarın kafasıyla gönderilmesi mümkün değil. Suriye’nin iç sistemine katkıda bulunulmalı ve bu insanların ülkelerine dönmesinin oraya gidip de ceza görmelerinin de önüne geçerek ülkelerinde yaşamalarının yolunun açılması lazım. Bunu böyle söylediğimiz zaman ben çok ağır cümlelerle eleştirildim. Yani ırkçılık yaptım, göçmenlere karşı kötü davrandım gibi bu öyle bir şey değil. Suriyeli burada olamıyor. Çünkü o entegrasyona yönelik hiçbir adım yok. Saldım çayıra, Mevlam kayıra gibi bir durum. Suriye’den göçmen gelmiş insanı o mültecilerin çoluğuyla, çocuğuyla ilgili ciddi problemler var" diye konuştu. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Hacı Hüseyin BARS
Hacı Hüseyin BARS - 2 yıl Önce

2- çünkü Devlet Bahçeli benim acımı yaşamadı benim acımı yaşayan Ülkücü benim adıma helalleşir o acıları yaşayan helal etmez.

Zafer
Zafer - 2 yıl Önce

Biz ülkücüleri ya akp ya chp ye ittifak yapmaya zorlayan başkanlık sistemi dir. Bu sistemi unutulmuşken canlandıran db nin ta kendisidir. Ülkücüler bu seçimde araştırıp bakacak nerede bir gerçek ülkücü varsa ona oy verecektir. Bizleri bu hale düşüren şu anki MHP yönetimidir.

neval kavcar
neval kavcar - 2 yıl Önce

Rahşan’ın önemi yok, Başbakan Ecevit’tir. Ecevit’i sevmem ama “MHP’yi atıp DYP’yi alalım” diyen ABD baskısına karşı durduğu için, hasta edilmiştir. Akşener’e bu boş akılları her kim veriyorsa, işkenceler umurunda değil, Tunç Soyer “babasına sahip çıkmıştır.” Bu kadar yalancı başka siyasetçi görmedim. Nerden uydurmuş helalleşmeyi acaba?
İzmir Büyükşehirle hem CHP genel başkanlığına hazırlıyorlar bu şahsı hem de ülkücüler başta olmak üzere devlete bağlı olanlara göz dağı veriliyor.
Batının proje liderlerine, İzmir’e proje Tunç Soyer atanmıştır resmen.

nkavcar
nkavcar @neval kavcar - 2 yıl Önce

Ülkücü denilen kişi!!! Rahşan Ülkücüye katil dedi diyerek, Nurettin Soyer'in ülkücülere verdiği idam cezalarını, İşkenceleri aklayamazsınız. Bana Rahşan'ı değil, Selçuk Duracık'ı anlat.

ÜLKÜCÜ
ÜLKÜCÜ @neval kavcar - 2 yıl Önce

Ben sana adam HDP ye karsi degiliz diyor diyorum sen alp yi savunuyorsun ben tunç soyeri bilmem ama babasına ALÇAK diyorum bak ALÇAK AKŞENER de vaka dedi yani gectin FETO ya ama kayseriyi persilvanyaya tasiyan karakebap icin çalışan bir bahçeli var geçtin FETO ya başbuğ da FETO de kucaklaştı oysa bize adnan menderes katili kan akıtan mahluklar demisti FETOS biz Türkçüler hiç bir zaman fetoya sempati duymadık neval hanım sende ülkücü ölçer alet varsa bilmem ha sen bana ÜLKÜCÜ degilsin diyorsan da canın sağolsun kardesim neval

nk
nk @neval kavcar - 2 yıl Önce

Rumuza ülkücü yazan..yazmakla ülkücü olunsa keşke. Akşener'den bir şey çıkmadı, çıkmayacak. Ülkücülerin, bakış açısı belli. HDP'de olsa, Soyer'de olsa, CIA'cı FETÖ de olsa fark etmez. İşkenceciler geride kalıyor da, Rahşan kalamıyor mu? Ülkücüye Rahşan katil dedi, FETÖ "eli kanlı insan bozması" dedi. Hafızamızda hepsi..İlerliyoruz..

Ülkücü
Ülkücü @neval kavcar - 2 yıl Önce

Rahşan ecevit katiller diye banamı demişti sadece ekmel i destekleyin diyen ben miydim? hesap sormazsam namerdim diyen adam namert mi yoksa hesap sordu biz mi göremedik Ülkücüler Koyun değil Bozkurttur bak biraz önce AKP genel başkan yardımcısı biz HDP ye karşı değiliz onlar bize oy verecek biz PKK ya karşıyız diyor HDP kapatılması söz konusu olamaz biz parti kapatmaya karşıyız diyor

Hacı Hüseyin BARS
Hacı Hüseyin BARS - 2 yıl Önce

1- O acıları unutmakmı ben unutamadım o acıları yaşayan unuttu mu unutamaz ama İYİ PARTİ yetkili organları bu soysuza sahip çıktı o acıları birdaha yaşadım Devlet Bahçeli benim adıma helâlleşmez

Ülkücü
Ülkücü - 2 yıl Önce

Neval hanım öyle yazdım demekle olmuyor yıllarca yazdık hesap soracaktık fatiha bilmez ölü sevici diyenlerden FETO şunu dedi birak o kardinal bize hayvan diyenlere onlerine kemik atin diyenlere baston mu olalım yazdinsa balgat a soyle yarın HDP kapatılsın diye onerge versin yazdık not ettik kayır yaptın yıllardır boyle boyle kandirildik T.C yi geri getircektik andımızı okutacaktik bilali al ikdidari verecektik yazdık yazdık