Babacan’a Ülkücü dopingi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan, dün AK Parti'den istifa ederek yeni parti hazırlıklarını resmen ilan etti.

banner318
Babacan’a Ülkücü dopingi

Sonbaharda partiyi kurması beklenen Babacan’ın kulislerde bundan sonraki adımının, olabildiğince geniş bir kesime hitap edebilmek için etkili ve güvenilir isimleri etrafında toplamak olacağı belirtiliyor. 

Babacan ekibinin kuracağı partiye AK Parti başta olmak üzere pek çok partiden katılımlar olacağı, hatta TBMM’de grup kuracak sayıya ulaşabilecekleri değerlendirmeleri yapılıyor.

Bu noktada İYİ Parti'den aradığını bulamayan ve Akşener ve ekibinin kıyım yaptığı Ülkücülerin büyük rol oynayacağı gelen bilgiler arasında.

Kulislerde, İYİ Parti'nin önemli isimlerinin Babacan ve ekibiyle görüştüğü ve zamanlama konusunda mutabakat sağlandığı bildirildi.

Ayrıca kendine Ülkücü diyen ve MHP ile bağlantısı olmayan Bahçeli'nin dışladığı, Akşener'e güvenmeyen grupların ise görüşmelere gruplar halinde katıldıkları ve bir takım anlaşmaların sağlandığı konuşulmaya devam ediyor.

İYİ Parti ve MHP'nin bu kopuşları nasıl engelleyeceği bilinmezken, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gelecek ay il gezilerine başlayacak, yeni partiye kayışları önlemeye çalışacağı kulislerdeki diğer bir konu.

Erdoğan’ın bu gezilerinin 31 Mart’ta AK Parti’nin kazandığı illere “teşekkür” ziyareti olduğu açıklaması yapılsa da zamanlamasına dikkat çekiliyor. 

Erdoğan’ın Ağustos ayında başlayacağı gezilerle tabanda baskı yaratarak yeni partiye kayışları önlemeye çalışmayı hedeflediği kaydediliyor.


 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
yusuf
yusuf - 10 ay Önce

Memleket uçurumun kenarına sürüklenirken bakanlık yapıp ortak olan, koltuk gidince ortalığa umut diyerek çıkanlara hiç bir Ülkücü destek veremez. Ha Erdoğan, ha Babacan farkları var mı ?

Mehmet genceli
Mehmet genceli - 10 ay Önce

Bahceli gitsin Ülkücüler MHP de toplanır diğer partiler Ülkücülere parti olmaz

solmaz
solmaz - 10 ay Önce

ülkücüler sığıntı mı ki orada olsunlar. yerleri babaocağı ancak genel müdür kapıları ülkücülere kapatınca mecburen anakucağındalar. bunlar ise kim?

Zafer
Zafer - 10 ay Önce

Ülkücüler emperyal güçlerin oyuncağı olmamalıdır. MHP acil olarak toparlanması, hakiki ülkücüler partiye mutlaka hakim olmalıdır.

İYİ
İYİ - 10 ay Önce

Ülkücüler İyi partide çok meraklısı varsa diğer partilere gidebilirler.akp Ali Babacanın partisi bu hızla korkarım hdp ye bile katılırsınız.

Mehmet aydogdu
Mehmet aydogdu @İYİ - 10 ay Önce

M.h.p.yi iyi partililerle kiyaslamayin mhp lilerin partisi mhp dir iyi partililer gibi siginti degillerdir.

Ülkücü Nefer
Ülkücü Nefer - 10 ay Önce

Ülkücüler IYI partide ha koltuk bekleyen varsa iyide olmadi orayi denesin nokta

İbrahim Kuşkulu
İbrahim Kuşkulu - 10 ay Önce

Ülkücüler,Ülkücü gibi davranırlar.
Siyasi konjönktür gereğini yaparlar.
Kimse doğmamış çouğa don biçmesin...

Mustafa Kemal GÜNAY
Mustafa Kemal GÜNAY - 10 ay Önce

Ülkücü ve Türk Milliyetçisi olan hiçbir gerçek Ülkücü bunlara pirim vermez,bunların trenine binmez.Hele hele bahçeli ve rol arkadaşlarına başkaldırmış bir Ülkücü nün bunların yanında yer alması düşünülemez.Çorbacı ve Avantacı takımı için ise ha bura,ha ora farketmez.Sadullah ergin ve Beşir Atalay gibi katıksız Türk,Atatürk ve Ülkücü düşmanları kriptoların olduğu bir yapı bir ülkücü için siyaseten imha edilmesi gereken bir noktadır...