Bahçeli “Dağlarda kovaladıklarımız belediyeye konuşlanacaktır”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya İl Başkanları ve Belediye Başkanları Toplantısı'nın kapanış oturumunda konuştu.

Bahçeli “Dağlarda  kovaladıklarımız  belediyeye  konuşlanacaktır”

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

MHP'nin teşkilatları diri ve sağlamdır. Yeni belediye başkanları ile ise göz doldurmaktadır. Gelişmeleri şuurla okuyor, iyimserlikle yorumluyoruz. MHP ve Cumhur İttifakı, 31 Mart'tan büyük bir başarıyla çıkmıştır. İstikrarlı yükselişimiz devam etmiştir. Niyetimiz haizdir. İttifakımızın hamuru temizdir. Cumhur İttifakı kök tutmuş, takdir görmüş, siyasi ve ahlaki olarak teyit edilmiştir.

31 Mart seçimlerinde özellikle 3 büyükşehirde CHP'nin başını çektiği sorunlu ve şüpheli ittifakın sonuç alması analiz edilmelidir. Kötümserliğe gerek yoktur. Soğukkanlı değerlendirmeler yapmak elzemdir. İstanbul, Ankara, İzmir büyükşehir belediyelerinin CHP yönetimine geçmesi, Cumhur İttifakına güvensizlik olarak görülmemelidir. CHP'nin başarısı abartılmamalıdır.

'HİÇ KİMSE BİZE DEMOKRASİ DERSİ VERMEYE KALKMASIN'

Milletimizin verdiği karara saygı duyarız. Hiç kimse bize demokrasi ahkamı kesmesin. Hiç kimse demokrasi dersi vermeye çalışmasın. Biz göreceğimizi gördük, yaşayacağımızı yaşadık; gerekli neticeleri çıkardık. Milli bekaya, milli ruha, milli şuura ters ve şaşı bakanlar belki sandıktan çıkmışlardır ama milli vicdandan kurtulamamıştır.

15 Temmuz gecesi hainlerin lehine kadeh kaldıran şahsın Edirne'ye belediye başkanı olmasını sırf sandıktan çıktı diye ahlaken kabul edemeyiz. TKP'den Tunceli Belediye başkanı olan şahsın Dersim dayatmasına hoş görü gösteremeyiz.

Türkiye düşmanlarına tekmil veren, işgale tezahürat yapan kim olursa olsun, bütün oyları alsalar bile mahşeri vicdanda her zaman sorgulanacaklar. Biz bu vatanı sandıkta değil, savaş meydanında kurtardık. Damat Ferit, Mustafa Kemal'le seçime girip kazansaydı ne yapacaktık?

'FETÖ, ZİLLETİN YANINDA DURMADI MI?'

31 Mart'ta PKK CHP lehine çalışmadı mı, FETÖ zilletin yanında durmadı mı? FETÖ'cüler kimi kutladı, PKK'lılar kimin için sevindi? PKK'lı teröristler 4 vatan evladını şehit etmedi mi? Kanırta kanırta kazanmaktan bahseden alçak FETÖ'cüler kimin şakşakçılığına soyundular. 'Artık normalleşme zamanı' diyenler, siyasi eskiler CHP'yi siper olarak kullanmadı mı?

Aldatmaya gerek yok, aldanacak yok, yalanlara kanacak yok. Bir yandan ekonomik teröristler Türk lirasına saldırırken, diğer yandan CHP, İP, HDP buna kuryelik yapmaktadır. Ülkemizi layık olmadığı bir durumda gösterip, jurnal rekabetine girenler yerli değildir, ahlaklı değildir. Kızgın demiri soğutalım ama ısınan tehditleri ağırdan almayalım. Ortak akıl, ortak vicdan, ortak değerler milli ilke ve inançlarımızdır. Fakat aklı kiralık, vicdanı karanlık, değerli bulanık olanlarla sırf arıza çıkarmasınlar diye Türkiye ortak paydasında nasıl buluşacağız?

'BAŞKANLIK TEKLİFLERİNİ MİLLİ BEKA UĞRUNA ELİMİZİN TERSİYLE İTTİK'

Maruz kaldığımız kuşatma çok ortaklıdır. Kumpas çok vahşidir. Tüm tarafların emelleri aşikardır. Saklamaya, gizlemeye imkan kalmamıştır. Kavramlar birbirine karışmıştır. Kendilerine milliyetçi diyen, nasıl ve hangi yollarla kuruldukları belli olan iyi görünümlü kötülerin PKK ile FETÖ ile aynı emellere kilitlenmesi üst aklın hedefidir. Atatürk'ün partisinin Türkiye muhaliflerinin çatı kuruluşu, HDP'nin ana kucağı olması vahim bir senaryonun varlığına işarettir. Normal şartlarda birbirine selam vermeyecek olanlar hem cumhurun, hem de cumhuriyetin karşısında zillet mevzisine girmişlerdir.

Yüzde 60'lık blok MHP'nin mücadelesiyle etkisiz hale gelmiştir. PKK ve FETÖ'nün iktidara yuvalanma girişimi sonuçsuz kalmıştı. CHP dünden teşneydi. Büyük tehlike iktidar maskesiyle örtülüyordu. Çok şükür başaramadılar. Başbakanlık tekliflerini milli beka uğruna elimizin tersiyle ittik.

'ZİLLETİN BEDELİ ÇOK AĞIR OLACAKTIR'

31 Mart'tan sonra PKK bu defa büyükşehir belediyelerine CHP'nin taşıyıcılığıyla nüfuz edecektir. Dağlarda kovaladıklarımız belediyeye konuşlanacaktır. Zilletin bedeli çok ağır olacaktır. FETÖ yerel yönetimler üzerinden tekrar kazanacaktır. Antalya'da hainler daha fazla cirit atacaklardır. Bize göre tüm hesaplar 2023'e göre yapılmıştır. Cumhur İttifakı ayakta kalamazsa, palazlanan PKK'lılar, FETÖ'cüler, geziciler, Sorosçular Türkiye'nin boğazına sarılacaktır. Bunu görmek, bilmek lazım.

'SİNSİ BİR HAZIRLIĞIN ESERİDİR'

İstanbul'daki seçimlere şaibe karıştırılması uzun vadeli senaryonun ilk etabıdır. Büyükçekmece ve Maltepe'de yaşanan sahtekarlıklar ilk haberdir. CHP'nin İBB Başkanı'nın mazbata vurgusu yapması, Anıtkabir'i ziyaret, her gün dedikodu yayması sinsi bir hazırlığın eseridir.

'YSK SEÇİM YENİLEME KARARI ALMAZSA ŞEHİTLERİN YÜZÜNE NASIL BAKACAKTIR'

YSK, İstanbul'daki sandık yolsuzluklarına bizgane kalamaz, Türkiye'nin kaderiyle oynayamaz. 3 valiz dolusu belgeyle iddiaların adalete uygun şekilde sonuçlandırılması YSK'nın tarihi görevidir. YSK'nın bu ağır yükün altından nasıl kalkacağıdır. İçişleri ve Adalet Bakanlığıyla, MİT ve emniyet olağanüstü itiraz sürecinin isabetli bir sonuç vermesine katkı sunacak mıdır? YSK seçim yenileme kararı almazsa 15 Temmuz şehitlerinin yüzüne nasıl bakılacaktır?

"SEÇİMLERİN TEKRARI BEKA MESELESİDİR"

 YSK'nın üyeleri zillete göz yumamamaz. İstanbul'daki seçimlerin tekrarı beka meselesidir. İstanbul sokakta bulunmamıştır. Türkiye düşmanlarına çalınmış oylarla hiçbir vatan köşesini veremeyiz. Türkiye'yi kıstırmak, sonrasında yıkmak, olmuyorsa sömürge haline getirmek çok şer ve melanet cephe oluşturmuştur.

Verilerin kopyalama kararı iyi niyetli değildir. Veri tabanının kimlerin eline geçeceği meçhuldür. İstanbul'da bir şeyler olmuş, olmaya da devam etmektedir. Türkiye ittifakından bahsetmek kafamızdaki soru işaretlerini çoğaltmıştır. Ülke bazlı siyasi bir ittifak olamaz. Bizim ittifakımız cumhurladır, bizim ittifakımız AK Partili kardeşlerimledir. Siyasi görüş ayrılıklarını elbette kenara itmeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye ittifakıyla neyi kast ettiğini bilemeyiz. Zillet ittifakı tarafından istismar edildiğini görüyoruz. Bizim bildiğimiz Cumhur İttifakı'dır. Bizim amacımız milli bekayı sonuna kadar yaşatmaktır. Öncelikle gündemimiz Cumhur İttifakı'na sabotajlara fırsat vermemektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nuran Bulut
Nuran Bulut - 1 ay Önce

Ya ne olur biraz Allah'tan korkun ,dağdakileri davul zurna ile getiren kim di ?

sancar
sancar @Nuran Bulut - 1 ay Önce

akp getirdi,karşısındada mhp vardı,o açılım bayrağını eline maalesef şimdi chp aldı,siz daha neyi anlamıyorsunuz ki..

Gerçek
Gerçek - 1 ay Önce

Dününü bugününü bilmeyenler, bu adamı gerçek yüzüyle tanıyamaz.

Araştırılması Gereken Bİr Durum Şu:
Araştırılması Gereken Bİr Durum Şu: - 1 ay Önce

Aydın ünal'ın 16 ağustos 2015 tarihli tweeti. şöyle demiş:
"ağzından köpükler saçarak konuşan siyasetin zavallısı devlet bahçeli için, bütün o köpükleri itinayla yalayacağı yeni bir süreç başlıyor. devlet bahçeli'yi önümüzdeki günlerde sn cumhurbaşkanı ve ailesine ettiği tüm hakaretlerden dolayı bin pişman göreceğiz. evet, zavallılık…"

Bilelim
Bilelim - 1 ay Önce

Eski Bir Mhp milletvekilinin aşağıdaki yazısıyla Bahçeli'deki değişimi anlamaya çalışalım.
MHP'nin başında her şeyi herkesten daha iyi bildiğini sanan, "bilge" namlı bir şahıs var. Aslında siyaset fukarası olan bu zat iktidarın fiili uygulamalarını hukukileştirmek için iktidar partisini kayıtsız şartsız tek başına destekledi. AKP'yi desteklemeyi 'Türkiye'nin beka sorunu' olarak ilan etti.                Kendisini uyaran herkesi "hain, bölücü, kripto FETÖ'cü vb.." kelimelerle suçladı. MHP'nin çilekeş seçmeni dahil hiçbir Allah'ın kuluna hesap vermek zorunda olmadığını ilan etti. "Size ne... Size mi soracaktım?" diyerek demokrasiden ne anladığını ortaya koymuştu.                Bahçeli'nin tek başına aldığı ve sonuç itibarıyla Türkiye'yi AKP'ye teslimiyet anlamına gelen kararı olan "Cumhurbaşkanlığı Sistemi"nin MHP'nin kapısına kilit asmak anlamına geldiğini hem kendisine hem de MHP milletvekillerine bir mektupla zamanında şöyle bildirmiştik:"Başkanlık sistemi yalnızca Cumhurbaşkanı'nın Başkan'a dönüşmesi değildir. Başkanlık iki partili sistem, dar bölge seçim sistemi ve yerel yönetimlerin güçlendirilmesiyle ilgili bir yapıdır.Bu durum başta MHP olmak üzere oy oranında birinci ve ikinci olamayan partilerin siyaset sahnesinden çekilmesi demektir.  Çok açıktır ki, Başkanlık sistemi, her şeyden önce MHP'nin kapısına kilit vurduracak bir sonucu doğurma ihtimali çok yüksektir.Böyle bir risk nasıl alınır, anlaşılır gibi değildir."Daha o zaman MHP'nin parlamentodaki milletvekillerine "MHP'nin tarihine, ideallerine ve iddialarına saygısı olan hiç kimse uyarlanmış ve ayarlanmış bu anayasa değişikliğine "evet" diyemez. Hiç kimsenin tahmin etmemiştik, böyle olacağının farkında değildik, deme hakkı yoktur." diye yazmıştık.Tabanından kopmuş olan MHP'nin milletvekilleri ikaza, uyarıya ve tehlikeye aldırmadı. Bahçeli'nin ardına takılarak hem ülkeye hem de MHP'ye yapacağını yaptı.AKP'nin bekası için MHP'yi feda eden bütün zamanların bilge lideri (!) zaman gelecek MHP'nin cumhurbaşkanı adayı olarak AKP genel başkanını ilan edecektir. Aslında benzer uyarıyı televizyonlardan o zaman Burhan Kuzu şöyle yapmıştı: "Başkanlık sistemi iki partili olacaktır... Bu partiler de AKP ve CHP olacaktır".  Burhan Kuzu açıkça  'MHP tabela partisi olacaktır' demişti.Yanılmaz bilge lider (!) bu ikazlara tenezzül dahi etmedi.  Bahçeli, Türkiye'yi 'Parti Devleti'ne çevirdi!Mevlüt Çavuşoğlu da Anayasa değişikliği "Cumhurbaşkanımızı Ak Parti'yle birleştirecektir. Sonuçta da Türkiye'ye istikrar gelecek... Türkiye koalisyonlarla uğraşmayacak" diyor.Nitekim malum referandum sonrasında Türkiye'nin Cumhurbaşkanı aynı zamanda AKP'nin de genel başkanı oldu. AKP dışındaki partiler kendilerini Cumhurbaşkanlığında temsil edecek partilerinden bir kişinin olmadığı duygusuna kapıldı.Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Batman İl Kongresinde "Gençler, 2019'da Bitlis'in tüm mahallelerinde, üniversitesinde, liselerinde AK Parti'nin bayrağını dalgalandırmaya hazır mıyız?"diye seslendi.Böylece liseler, üniversiteler AKP bayrağının dalgalandırılacağı alanlar olarak ilan edilmiş oluyor.Ancak parti devletlerinde parti bayrakları üniversite ve liselerde dalgalanır. Her şey AKP'nin istediği şekilde gidiyor.Kayıtsız şartsız AKP neden desteklenmiş olabilir?Bahçeli'nin yaptığı siyasi bir harakiriydi. İnsanlar ve özellikle de MHP'liler Bahçeli'nin neden böyle bir siyaset izlediğini sormaya hâlâ devam ediyor.Galiba bu sorunun cevabı 2015 yılının Ağustos ayında  AK Parti Milletvekili Aydın Ünal'ın attığı şu tweetlerde saklıdır:"-Devlet Bahçeli'yi önümüzdeki günlerde Sn. Cumhurbaşkanı ve ailesine ettiği tüm hakaretlerden dolayı bin pişman göreceğiz. Evet, zavallılık... Ağzından köpükler saçarak konuşan siyasetin zavallısı Devlet Bahçeli için, bütün o köpükleri itinayla yalayacağı yeni bir süreç başlıyor."
"Aydın Ünal'ın dedikleri bir yıl sonra çıktığına göre soruların cevabı da onun tweetlerinde saklı olmalıdır.

zafer
zafer - 1 ay Önce

Yasama yürütme yargı hepsi senin elinde değil mi? eğer adamlar terörist ise kapat partiye içeri at hepsini.Eğer bunu yapamıyorsan o zaman adamlara terörist deme...

fatih23
fatih23 - 1 ay Önce

bay bahçeli dağdaki kovalananların belediyeye alınacağına o kadar eminsen bir suç duyurusunda bulun toplasınlar.vekilsin sen olmasan bile yardımcılarından birini harekete geçir.

fatih23
fatih23 - 1 ay Önce

ahmet türk 4 yıl önce belediye başkanıyken mardinde 16 şehit verdik,elazığda hapisteyken salınmasına kim sebep oldu acaba.

SIRADAKİ HABER