Bahçeli'den 15 başkana ilk emir "Yatağınızı, yorganınızı alın, İstanbul'da çalışmalara başlayın"

banner311
Bahçeli'den 15 başkana ilk emir "Yatağınızı, yorganınızı alın, İstanbul'da çalışmalara başlayın"

MHP Genel Merkezi, İstanbul’da nüfus yoğunluğu en fazla olan, içlerinde Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak’ın da aralarında bulunduğu 15 MHP il başkanını görevlendirmek için genel merkeze çağırdı.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul seçimini yenileme kararının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim çalışmalarına başlayarak ilk aşamada içlerinde Samsun’un da bulunduğu 15 il başkanını topladı. Bahçeli, Sivas, Kastamonu, Ordu, Giresun, Tokat, Samsun, Erzurum, Malatya, Trabzon, Sinop, Erzincan, Rize, Kars, Ardahan ve Mardin'in il başkanlarını ile 23 Haziran’da yenilenerek olan İstanbul Büyükşehir seçimleri ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunarak seçime dair talimatlar verdi.

MHP LİDERİ BAHÇELİ'DEN İL BAŞKANLARINA SEÇİM TALİMATI: “GEREKİRSE UYKU NÖBETİ TUTUN”

Genel Başkan Devlet Bahçeli, tüm il başkanlarına "tam saha çalışma" talimatı vererek "Yatağınızı, yorganınızı alın, İstanbul'da çalışmalara başlayın. Gerekirse uyku nöbeti tutun" dedi.

Toplantı sonrası Samsun’a dönen İl Başkanı Karapıçak ise MHP Genel Merkezinden verilen talimatlara istinaden yaptığı açıklamada;

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine Cumhur İttifakı olarak girdiğimiz seçimlerde YSK’nin İstanbul seçimini yenileme kararının ardından 23 Haziran 2019’da seçimlerin yenilenmesi kararı verilmiştir. Bu doğrultuda Genel Merkezimizde Genel Başkanımızın talimatları ile 15 İl Başkanı olarak düzenlenen toplantıya katıldık. Toplantıda Genel Başkanımız bizlere 23 Haziran'a kadar “tam saha çalışma” talimatı verdi. Devamında Genel Başkanımız “YSK seçimleri yenileme kararı alırsa, mitili İstanbul'a atacağımı söylemiştim. Siz de şimdi yatağınızı, yorganınızı alın, İstanbul'da çalışmalara başlayın. Gerekirse uyku nöbeti tutun” dedi. Bize düşen Samsun İl Başkanı ve teşkilatımız olarak 23 Haziran’da gerçekleştirilecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde gece gündüz demeden çalışmak, seçmenleri küstürmeme ve tüm eleştirileri dinleyerek, eleştirileri dikkate almak olacaktır.” dedi.

Seçmenlere seçimin neden iptal edildiğinin doğru anlatması gerektiğini belirten Karapıçak “Seçimlerin iptali konusunda seçmemin aklını karıştırıcı mesajlar ve söylemlerde bulunulmaktadır. Bize düşen İstanbul’da ki 422 bin Samsunlu hemşehrimize öncelikle seçimlerin neden iptal edildiğini doğru anlatmamız gerekiyor. CHP ve İmamoğlu'nun mağduriyet söylemleri ve bu söylemler üzerinden zemin arayışları karşısında hemşehrilerimizi doğru şekilde bilgilendirmek bize düşen görev olacaktır. Bu cenah şimdiden aşırı ve abartılı söylemler içine girmişlerdir. Bu söylemler seçmen üzerinde olumsuz algı oluşturmaya şimdiden başlamıştır. Psikolojik üstünlük peşinde koşma çabasında olanlar, seçmeni kitle haline getirerek İstanbul için geri dönüşü zor bir ortama zemin hazırlayanların eylem ve söylemleri, aşırı sol, radikal gruplar ve terör örgütlerine zemin hazırladıklarını ve çok tehlikeli bir oyunun içerisinde olduklarını bilmelidirler.” şeklinde yapılacak olan seçim çalışmalarına dair bilgiler verdi.

İstanbul’daki Samsunlu hemşehrilerinin nüfus yoğunluğunun Sivas, Kastamonu, Ordu, Giresun ve Tokat’tan sonra 6. Sırada olduğunu söyleyen Karapıçak “İstanbul’da Türkiye İstatistik Kurumu – TUİK verilerine göre 422 bin 629 Samsunlu hemşehrimiz ikamet etmektedir. Hemşehrilerimiz yoğun olarak Esenyurt, Bağcılar, Küçükçekmece, Pendik, Kağıthane, Esenler, Gaziosmanpaşa, Ümraniye, Bahçelievler, Sultangazi, Tuzla, Eyüpsultan, Avcılar, Kartal, Maltepe, Arnavutköy, Sarıyer, Sultanbeyli ilçelerinde ikamet ediyorlar. İstanbul’da ki hemşehrilerimizin takdir edilecek diğer bir yönü de dernekleşmeleridir. İlk araştırmalarımıza göre İstanbul’da 150’ye yakın adında Samsun ibaresi geçen dernek var. Ayrıca birçok İstanbul merkezli dernekler federasyonu ve bir de konfederasyonumuz var. Bu hemşehrilerimizin Samsun ile olan kültürel ve sosyal bağlarını koparmama çabasını göstermektedir. Bu üye ve dernekler ağını hemşehrilerimize ulaşmak için aktif olarak değerlendirme çabasında olacağız” dedi.

İstanbul’da en fazla Bafralı hemşehrilerimiz ikamet ediyor” diyen Karapıçak sözlerine “İstanbul’da 2018 yılı verilerine göre en fazla 64 bin 901 kişi ile Bafralılar hemşehrimiz yoğun olarak ikamet ediyor. Devamında ise Çarşamba, Terme, Havza, Alaçam ve Vezirköprülü hemşehrilerimiz yoğun olarak İstanbul’da yaşıyorlar” şeklinde açıklamalarına devam ederek “Yenilenecek olan 23 Haziran seçimleri nedeniyle hemşehrilerimizle bir araya gelmenin, onlar ile hemhal olmanın, dertlerini dinlemenin de mutluluğunu bu vesile ile yaşayacağız” dedi.

YSK’nin İstanbul seçimini yenileme kararının ardından 23 Haziran 2019’da yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde görevlendireceğimiz yönetim kadromuz ve Milliyetçi Ülkücü hukukçularımızla tam kadro sahada olacaklarını belirten Karapıçak “Genel Başkanımızın talimatıyla yatağınızı, yorganınızı alıp, İstanbul'da çalışmalara başlayacağız. Gerekirse uyku nöbeti tutacağız. Seçimlerin sonuçları itibariyle Cumhur İttifakı lehine sonuçlanacağına inancımız tamdır" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
IYI parti Çubuk
IYI parti Çubuk - 1 yıl Önce

Vay piskevit vat kendisi sırça saraylarda yasayacak ülkücülere megrici TÜRKLÜK düşmanı PAPA çocuklarına TÜRK milliyetçiliğini ayaklar altına alan haburda pkkyi alkışlayan şehide kelle diyen andımızı kaldirandan kriptolara baston yapacak sonuna kadar Millet ittifakı diyoruz

Bitigçi
Bitigçi - 1 yıl Önce

Devlet ne hallere düştün. MHP'nin başarısı için değil milliyetçiliği ayaklar altına alanlar için çalışıyor. Kazandıkları belediyelerde yaptıkları ilk iş ülkücüleri çöpçü yspan hatta kovanlar için çalışıyor. AKPİstanbulu kazansın ilk yapacağı iş ülkücüleri mağdur etmek olacaktır. Biline

Zaza
Zaza - 1 yıl Önce

SN. BAHÇELİ : Beni Bu Uyku Nöbetinden Muaf Tut,Ben Uykusuzluğa Dayanamam..Ben Bir ÜLKÜCÜ Olarak, Oyumu MİLLET İttifakına Verecem.Kimse İrademe İpotek Koyamaz.

Mevlüt özcan
Mevlüt özcan - 1 yıl Önce

Sayın Bahceli sen hiç birzaman MHP için bu kadar canhiraş çalışmadın.Ülkücüleri kovdun böldün kimisini mezara soktun.Tuturdun bir kendin. Koltuk bekanı.Hiç Türk Millitinin Türk Dünyasının derdini dert edinmedin Suriyelilerin Türkiyeyi işgal etmelerine. Sesin çıkmıyor T.C.nin kaldırılmasına Andımızın okutulmamasına karşı bir tavrın yok Ama AKP nın istanbuldaki rantı için Ülkücüleri kullanmayı vazife sayıyorsun .

Nuri
Nuri - 1 yıl Önce

Kendi partisi için bu kadar çırpınmıyor. Geçen 1 kasım seçimlerinde sadece 2 miting yaparken AKP için mitingden mitinge koştu.

SAMIL KAFKAS
SAMIL KAFKAS - 1 yıl Önce

GOCAMAN LAF ETMIS VAYYY BEE.... O PARMAGI GECMISTEDE BIRILERINEDE KALDIRMISTIN SIMDE NE HALDESIN GÖRÜYORUZ..... HERKES TITREMISTIR MAZALLAH....

Murat Çetinkaya
Murat Çetinkaya - 1 yıl Önce

Neyin karşılığında bu gayret ?

Kerim yavuz
Kerim yavuz - 1 yıl Önce

AKP ye hizmette1, MHP ye hezimette bir nr. brrrrrr