Bahçeli'den çok sert açıklama "Karargah kuracağız"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “CHP’li yöneticilerin YSK üyelerini tehdit eden sözleri, aba altından sopa gösteren edep ve terbiye dışı ifadeleri bir defa hukuk ihlali, demokrasi hazımsızlığıdır. Yüce Divan hatırlatması yapmaları utanç verici bir kokuşma halidir” dedi.

Bahçeli'den çok sert açıklama "Karargah kuracağız"

Gazetecilerin İstanbul seçimlerine ilişkin sorularına cevap veren Devlet Bahçeli, “İstanbul seçimlerinde pek çok kuşku ve karanlık nokta vardır. Sandık yolsuzluğu konusunda tevsik edilmiş iddialar YSK’ya sunulmuştur. Şaibeler, organize usulsüzlükler maalesef vahim tartışmalara neden olmuştur. Yüksek Seçim Kurulunun birkaç gün içinde bir karara varacağı anlaşılmaktadır. Parti olarak İstanbul’da seçimin yenilenmesinden yanayız. Demokrasiye leke sürülmesine, milli iradenin karartılmasına sessiz kalamayız. Elbette YSK’nın vereceği karara saygımız olacaktır. Bu kararın da maşeri vicdana uygun olacağı inancındayız. Beklediğimiz gibi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Maltepe ve Büyükçekmece Belediye Başkanlığı seçimleri tekrarlanırsa, ki hukuken ve ahlaken olması gereken de budur, o zaman seçim gününe kadar İstanbul’da bulunacağım, karargahımızı İstanbul’da kuracağım. Yani İstanbul’a mitili atacağım” diye konuştu.

“CHP’li yöneticilerin YSK üyelerini tehdit eden sözleri, aba altından sopa gösteren edep ve terbiye dışı ifadeleri bir defa hukuk ihlali, demokrasi hazımsızlığıdır. Yüce Divan hatırlatması yapmaları utanç verici bir kokuşma halidir” ifadelerini kullanan Bahçeli, üslubun kaba ve bayağı olduğunu belirtti. Bahçeli, “Neymiş, YSK üyeleri Kızılay’da gezemezlermiş. Bu üslup kabadır, yaralayıcıdır, tahammülsüzdür, bayağıdır. YSK’yı baskı altına almak, şantaj diline başvurmak CHP’nin içine düştüğü çaresizliğin ve telaşın eseridir. Türkiye bir hukuk devletidir. Hâkimlerin vicdan ve iradelerine ipotek koymak hiç kimsenin harcı ve haddi değildir. CHP bu tarihi hatadan dönmelidir. CHP’li sözcüler rüzgar ekeyim derken fırtına biçeceklerini bilmelidir” şeklinde konuştu.

Ramazan’ı tebrik eden ve Gazze’de yaşanan saldırılara da değinen Bahçeli, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan-ı Şerif’e ulaşmış bulunuyoruz. Aziz milletimizin, Türk-İslam dünyasının Ramazan ayını canı-ı gönülden tebrik ediyor, dualarımızın, tutacağımız oruçların kabulünü Allah’tan niyaz ediyorum. Ayrıca İsrail ordusunun Gazze’de dünden itibaren başlattığı saldırılar masum insanların hayatlarını kaybetmesine neden olmuştur. Üstelik İsrail terörü, Anadolu Ajansının Gazze’deki binasını da hedef almıştır. İsrail saldırganlığını kınıyorum. Hayatlarını kaybeden mazlum Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Anadolu Ajansının çalışanlarına da geçmiş olsun temennilerimi iletiyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 15:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
IYI parti Çubuk
IYI parti Çubuk - 1 ay Önce

Piskevite bak öldürmek kesmek yok etmek ağızdan lağım akıyor

Turgay
Turgay - 1 ay Önce

Aman Allah'ım İstanbul'a karargah kuracakmış. Kendi iktidarı için bile kendini bu kadar paralamayan bu şahıs için ortada dönen rivayetlere iyice inanasım geliyor.

Hâ ne kaseti
Hâ ne kaseti - 1 ay Önce

Akepe nin k. Takılıp girmediğim secimı sulandiŕmaya utanmıyormusün bunak namus meselem dediği TC leri getirmek millet ittifakına nasip oldu.

Fatih KOÇAK
Fatih KOÇAK - 1 ay Önce

Hadi be zurriyetsiz Andımızi kaldıran TÜRK milliyetçiliğini ayaklar altına alanlara baston olmanin sebebini net olarak anlat

samil kafkas
samil kafkas - 1 ay Önce

HEE HEEEE BIZDE INANDIK. mr. PISKEVIT SANA ARTIK YALAKALRINDAN BASKA KIM INANIR. SEN ÖNCE ANA DILINI ÖGREN SONRA MILLIYETCILIK TAFRASI YAP.

Çağatay
Çağatay - 1 ay Önce

Bu adam başbakanlığı beceremeyeceği için kabul etmezmiş ya...Yancılık İyi...kim sorumlulük olacak...Bu tipin peşinden giden ülkücüler unutmayın bu döner birgün bizler sizler bakakalırız...Akp yi ve rte yi desteklemek çok büyük vebaldir...

Ülkücü
Ülkücü - 1 ay Önce

akparti kazansın diye karargah kuracakmış, yuh olsun kendi partisi için bukadar iddialı olmadı

Bilge
Bilge - 1 ay Önce

Bu seçimde usulsüzlük var diyen usulsüzdür...Ve Bop ün oyuncağıdır...Nereye karargah kuracakmış acaba...ülke pkk ya peşkeş çekilirken hiç bu tür laflar duymazdık...bağırır kızar alver ama hiç karargah kurmazdık...Ihanet ediyorsun bahçeli hem davamıza hem ülkemize...


SIRADAKİ HABER