Bahçeli'den 'Memleket Masası'na sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 19 Mayıs mesajında İYİ Parti'nin 'Memleket Masası' önerisini eleştirdi. Bahçeli, Memleket Masası'nı 'sipariş masa' olarak niteledi ve öneriyi getirenleri ihanet içinde olmakla suçladı.

banner311
Bahçeli'den 'Memleket Masası'na sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında muhalefeti eleştirdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Memleket Masası önerisine karşı çıkan Bahçeli, "Hiç kimse sipariş masa kurup ihanet ve işgal emellerini aklama ve temize çıkarma ayıbına ümit bağlamamalı'' dedi.

Akşener, Erdoğan'a tüm siyasi partileri bir masa etrafında toplaması ve ülke sorunları için istişare yürütmesi çağrısında bulunmuştu.

"NASIL YEKSAN EDİLDİĞİNİ..."

Bahçeli, "Türkiye üzerinde kirli oyun kurup işbirlikçi figüranları sahneye süren, kindar ve kifayetsiz muhterislerle senaryo hazırlayıp her fırsatta servis eden iç ve dış mahfillere en uyarıcı cevap 19 Mayıs 1919’un zamanlar üstü mesajında saklıdır. Hiç kimse sipariş masa kurup ihanet ve işgal emellerini aklama ve temize çıkarma ayıbına ümit bağlamamalıdır. Memleketi kırık dökük masalara sığdırmaya çalışanların acıklı sonlarından ibret almak isteyenler Mondros’tan Sevr’e kadar uzanan ihanet ve istila sürecinin nasıl yerle yeksan edildiğini unutmamaları ikazen tavsiyemizdir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2020, 13:10

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.