Bahçeli İYİ partililere 'Geri dönün' çağrısı yaptı! Akşener cevap verdi

MHP lideri Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

banner311
Bahçeli İYİ partililere   'Geri dönün' çağrısı yaptı! Akşener cevap verdi

MHP Genel Başkanı Bahçeli “3-4 Ağustos 2019 tarihinde İYİ Parti’nin 4. Olağanüstü Kurultayı yapılacaktır. Çağrım şudur: Fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir. Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir. İYİ Parti’nin Olağanüstü Kurultay’ında MHP’yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır. Çağrım birliğe, beraberliğe, barışmaya ve heyecanla tokalaşmayadır.”

Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi yarım asırlık varlığıyla, ahlaki tutarlılığıyla, anıtlaşan ilke ve ülküleriyle Türkiye'nin en köklü siyasi müesseselerinden birisidir. Aynı zamanda Türk milletine mensubiyet şuurunu müstesna bir onurla özümsemiş büyük bir davanın bayraklaşmış halidir. Tarih boyunca üç hilal kardeşliğin adı, kaynaşmanın adresi, kucaklaşmanın adaleti olmuştur. Nitekim üç hilal varsa huzur vardır, umut vardır, birlik ve dayanışma ruhu vakarını mahfuz tutmuştur. Bu gerçekler şerefli mazimizin iftihar vesikasıdır" ifadelerini kullandı.

'MHP, KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞMASINI BİLMİŞTİR'

Bahçeli, özellikle siyasi müesseselerin gelişmesinin bazen onlarca, bazen de nesiller boyunca sürdüğünü belirterek, "Milliyetçi Hareket Partisi bu gelişmeyi pek çok badireyi atlatarak, pek çok sorun ve sıkıntıyı aşarak başarmıştır. Yarım asrın her sayfası buna müşahit, hatta bunun mübeşşiridir. Zaman olmuş kırgınlıklar, kızgınlıklar ve küslükler vasat bulmuştur. Zaman olmuş kopuşlar, kırılışlar ve kayışlar yaşanmıştır. Ana gövde sağlam olduğundan, fazilet ve fikriyat derinlere tutunduğundan dönem dönem şiddeti artan fırtınalar hamd olsun tesirsiz kalmıştır. Elbette dalından kopan yaprağın akıbetini her zaman rüzgar tayin etmiştir. Bu durum şaşmaz bir hayat ve siyaset gerçeğidir. Milliyetçi Hareket Partisi düştüğü her yerden kalkmasını başarmış, adeta küllerinden yeniden doğmasını bilmiştir. Çünkü davamız hak davasıdır, hakikat davasıdır, Allah davasıdır. Millete adanmış ömürlerin, mahkümiyet ve mağduriyetlere direnmiş asalet ve ahlakın tarihi haklarından vazgeçmesi, tertemiz davasından taviz vermesi akla ve hayale bile getirilemeyecektir" dedi.

'YOLA ÇIKILANLAR YOLDA BULUNANLARA DEĞİŞİLMİŞTİR'

Bahçeli, yaptığı paylaşımlarda şu ifadelere yer verdi: 
"1 Kasım 2015'ten sonra ağır ve sancılı parti içi meselelerle biteviye meşgul edildiğimiz inkar edilemeyecek bir vakıadır. Bu vahim sürecin travmalarına ve makus sonuçlarına her dava arkadaşımız farklı dozajda muhatap kalmıştır. Yaşananlar üzücüdür, hüzünlüdür, ibret vericidir. Milliyetçi Hareket Partisi'nden kopan dava arkadaşlarımız 25 Ekim 2017'de İYİ Parti'yi kurmuşlardır. Ancak geçmişte birlikte yürüyüp, beraberce mücadele ettiğimiz arkadaşlarımızın önemli bir kısmı aradıklarını bulamamışlar veya kenara itilmişlerdir. Yola çıkılanlar yolda bulunanlara değişilmiştir. CHP ve HDP ile ittifak hiçbir vicdan sahibi ülküdaşımın kabullenemeyeceği bir gaflet olarak hafızalara kazınmıştır. Bir inat ve öfke uğruna yuvasını terke zorlanan, aklı çelinen, makam ve mevki vaatleriyle davasından koparılan kardeşlerimin hüsranları şahsımı her zaman kaygılandırmış ve düşündürmüştür."

GERİ DÖNÜN ÇAĞRISI

İYİ Parti'nin Olağanüstü Kurultayı'na da değinerek, İYİ Parti üyelerine 'Geri dönün' çağrısında bulunan Bahçeli, şu ifadelere yer verdi: 
"Her ne yaşandıysa geride kalmış, herkes için ders niteliğinde olmuştur. Hadiseleri film şeridi gibi gözümüzün önüne getirdiğimizde bundan hiçbir şahsiyet ve karakter sahibi dava arkadaşımın memnuniyet duymayacağı açıktır, bu kapsamdaki kanaatim de çok güçlüdür. 3-4 Ağustos 2019 tarihinde İYİ Parti'nin 4'üncü Olağanüstü Kurultayı yapılacaktır. Çağrım şudur: Fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi'ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir. Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir. İYİ Parti'nin Olağanüstü Kurultay'ında MHP'yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye'nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır. Çağrım birliğe, beraberliğe, barışmaya ve heyecanla tokalaşmayadır."

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bu çağrıya sosyal medya hesabından cevap verdi.

"YİNE NE DEDİN BU ARKADAŞA?"

Meral Akşener, Devlet Bahçeli'nin konuşmasını alıntılayarak sosyal medya hesabından, "Sayın Recep Tayyip Erdoğan, yine ne dedin bu arkadaşa?" ifadelerini kullandı. Akşener'in bu açıklamasına bazı sosyal medya kullanıcıları tepki gösterirken bazı sosyal medya kullanıcıları ise beğendiklerini ifade etti.

İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan cevap verdi.

Türkkan, MHP lideri Bahçeli’nin çağrısına "Kimse geri gitmez, arkadaşlarımızı İYİ Parti’ye davet ediyoruz." dedi.

 Türkkan, "Yani eskiye dönüş hiçbir yerde hiçbir şeyde mümkün değil. Hep yeniye doğru koşar ülkelerde, insanlarda, fikirlerde yeniye doğru koşar. Biz arkadaşlarımızı İYİ Parti’de buluşmaya davet ediyoruz aynı şekilde hazır kongremiz de yapılırken. Biz davet ediyoruz" açıklamasında bulunarak şunları kaydetti:

"Bütün kendini bu memleketin gerçekten bekası için hazır hisseden herkesi İYİ Parti’ye davet ediyoruz. Bu kongrede bunun için vesile olur, umut ediyorum. İsim vermeden herkesi bu memleketin geleceğini düşünen herkesi… Hiç kimse geriye gitmez, ülkeler de fikirler de ileriye gider, yeniye gider."

Türkkan, Bahçeli’nin neden böyle bir açıklama yaptığına ilişkin ise “nedenini bilmiyorum” cevabını verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2019, 22:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
M.örge
M.örge - 11 ay Önce

Saraya hizmet ediyon 20 yıldır g.başkansın ne kattın davaya döne döne rte uydusu oldun. İYİ parti üyesi değilim sen oldukça mhp ye gelmem oy da vermem. Senin yüzünden madara olduğum yetmezmi

Siverekli CAFER.
Siverekli CAFER. - 11 ay Önce

SN. BAHÇELİ, sen Gitmeyene Kadar,Ben MHP ye Dönmem.Kesin Kararımdır.

Erkan
Erkan - 11 ay Önce

Iyi parti yeni kuruldu 50 senelik mhp den daha fazla oy aldi . milletvekilleri niye dönsünki bu siyasi ahlaka yakismaz. baska partiden secilmis milletvekillerini kendi partine davet et bence cok ayip hem milletvekillerine hemde onlara oyverip meclise gönderen millete saygisizlik bu ayip ayip Aksener Basarili bir Siyasetci

Yusuf YĞCEL
Yusuf YĞCEL - 11 ay Önce

45 Yıllık Ülkü'cüyüm MHP den Başka Hiç Bir Partiye de OY Vermedim ama Bundan Sonra OY Hakkım' ı İYİ Parti'ye dolayısıyla Meral AKŞENER'e Vereceğim

bumin göktürk
bumin göktürk - 11 ay Önce

bu şahıs kime hizmet eder belli değil ancak Türk milliyetçiliği ile uzaktan yakından bir alakası olmadığı artık gün gibi ortadadır. ülkücüler , mhp ye ancak adil bir kurultay ile kendi yöneticilerini seçebilecekleri zaman geri dönecektir . bozkurta tasma takılmaz , bozkurtlar saraydaki yezidlerden bop eşbaşkanlarından emir almaz ! anca biline ...

ülkücü
ülkücü @bumin göktürk - 11 ay Önce

arif erdem pkk ve iş birlikçisi akple iş birliği yapmak vatan hainliğinden başka bişey değildir.

Arif Erdem
Arif Erdem @bumin göktürk - 11 ay Önce

Bozkurtlar ABD den HDP den YPG den CHP den ve Amerikan tasmasi tasiyan dernek ve Fetö den de emir almaz.

İYİ
İYİ - 11 ay Önce

Ülkücü harekatın lideri Meral Akşener'dir.

İsmail EKŞİOĞLU
İsmail EKŞİOĞLU - 11 ay Önce

Bahçeli İYİ PARTİLİ ler nazarında yok hükmündedir. başka söze gerek yok.

Kürşat YÖRÜKOĞLU
Kürşat YÖRÜKOĞLU - 11 ay Önce

Türk milliyetçiliği ayaklar altına alan haburda pkkyi alkışlayan bopcularin iti host diyorum