Bahçeli "Mazbatayı stadyuma taşımak rekabeti düşmanlığa dönüştürür

MHP lideri Devlet Bahçeli, Ekrem İmamoğlu'nu Beşiktaş-Başakşehir maçına gitmesini eleştirdi, "Mazbatayı stadyuma taşımak, taraflar arasındaki rekabeti siyasi düşmanlığa dönüştürmek için ekilen bir tohumdur" dedi.

Bahçeli "Mazbatayı stadyuma taşımak rekabeti düşmanlığa dönüştürür

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kızılcahamam'da düzenlenen Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ve TBMM Grubu ortak toplantısı kapanış oturumuna katıldı.

Bahçeli, sonrasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"YSK'nın itirazlara vereceği cevap beklenmektedir. Rakamları görmeden niyetler üzerinden değerlendirme yapanları zevkle takip ediyoruz. Onların söylediği rakamlar yanlış, bizim değerlendirmemiz doğru. YSK'nın açıklamaları sonrasında resmi gazetede neyin ne şekilde sonuçlandığı hakkında yayın yapılacak. İl genel meclisi üyesi oylarını yok farz ederek, belediye meclisi üyelerini yok farz ederek, üç tane, beş tane belediyenin aldığı yerlerdeki oy oranını esas alarak yorum yapanlar kamuoyu araştırmaları nezdinde iflas etmiş insanlardır.

(Bakanlardan YSK üyelerine telefon iddiası) Çok büyük bir iddia. Seçimin adaleti ve güvenliği açısından önemli sorumluluklar taşıyan insanlar hakkında böyle iddia atılıyorsa ispat edilmeli.

Mazbatayı stadyuma taşımak, taraflar arasındaki rekabeti siyasi düşmanlığa dönüştürmek için ekilen bir tohumdur. Bundan belediye başkanı olmaz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
tunay
tunay - 3 ay Önce

SENDEN ADAM OLURSA ONDAN BAŞKANDA OLUR CUMHUR BAŞKANI'DA. DÜDÜK.

Turgay
Turgay - 3 ay Önce

Kimse mazbatayı bir yere taşımıyor. İnsanlar İmamoğlu'na yapılan haksızlığa karşı çıkıyor gerçi kime laf anlatıyorum. Bahçeli bey İstanbul, Ankara, Adana gitti haberiniz var mı?

medya orst
medya orst - 3 ay Önce

sen ve senin gibiler bu ülkeye nefret tohumlarını ekti..yakında saraydanda kovulacaksın

fatih23
fatih23 - 3 ay Önce

sen ne menem bir şeysin .sen recep bey içinde cumhurbaşkanı olmaz demiştin adam 2 yıldır cumhurbaşkanı partiside 17 yıldır iktidar da seni benmi uyandırayım...

SAMIL KAFKAS
SAMIL KAFKAS - 3 ay Önce

AGZINA SAGLIK TUNAY KARDES NEDE GÜZEL TARIF ETMISSIN.

nkavcar
nkavcar - 3 ay Önce

Sorosçu Ekrem, cumhurbaşkanlığın hazırlanıyor. Olmazsa ya CHP'ye genel başkan olur.

SIRADAKİ HABER