Bahçeli ve Pervin Buldan'ın Sohbeti, İYİ Parti'yi Rahatsız Etti

Bütçe görüşmelerinin gerçekleştirildiği Meclis'te MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın samimi görüntüler vermesine İYİ Partili vekillerden tepki geldi.

Bahçeli ve Pervin Buldan'ın Sohbeti,  İYİ Parti'yi Rahatsız Etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin TBMM Genel Kurulu'nda HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ile sohbet etmesine İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen'den tepki geldi.

"HDP OYLARINA ŞİRİN GÖRÜNMEYE ÇALIŞIYOR"

İYİ Parti'ye yakınlığıyla bilinen Yeniçağ gazetesinin haberine göre; Seymen şunları söyledi: "Biz AK Parti ile beraberiz, AK Parti de sizlerle beraber, aman oylarınızı bizden dolayı AK Parti'ye vermekten imtina etmeyin. Biz de size karşı güler yüzlü ve sıcakkanlıyız' imajı veriyor. Bir yandan AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Sayın Genel Başkanımıza ve İYİ Parti'ye yönelik algı oluşturmak adına hiçbir dayanağı olmayan abuk sabuk ithamlarda bulunuyor.

Diğer yandan kendi ortakları Devlet Bahçeli aynı genel kurul salonu içerisinde HDP ile muhabbet kuruyor. Dolayısıyla Sayın Devlet Bahçeli bir ay önce söylediğinden çark ederek AK Parti'ye destek verme kararı aldıktan sonra pazarlığın içinde yer alan HDP oylarına şirin görünmeye çalışıyor. Ama bunları vatandaşlarımız görüyoruz. Kimseyi kandırmaya çalışmasınlar. Türk milliyetçiliğini temsil ettiğini iddia eden MHP'nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin T.C tabelalarının indirilmesi konusunda, andımızın kararından sonra yumuşak tavrı, Uygur Türklerine yapılan baskıları ağzına almaması, Rahim Cavadbeyli ile ilgili tek kelime etmemesi gibi bütün bu konular Türk milliyetçilerinin adresinin MHP olmadığını İYİ Parti olduğunu ispatlıyor."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yavuz Öntürk
Yavuz Öntürk - 3 yıl Önce

Erzurumdan ip atiyordu çok kiskandik bahceliyi bahceli zaten HDP lilerin akrabasıdır

Salih Koçak
Salih Koçak - 3 yıl Önce

DAHA ÇOK KAZANDIRACAĞIZ SIVAN PERVER PİSKEVİT BARZANİ APO BOP EŞ BASKANI SARAYIN BAHÇESİNDE MEGRİ MEGRI DIYEREK HALAY ÇEKECEKLER