Bahçeli’nin çağrısına uydular İYİ Parti’den istifa edip MHP’ye katıldılar!

31 Mart yerel seçimlere 1 hafta kala Kırıkkale'de 169 kişi İYİ Parti'den istifa edip Milliyetçi Hareket Partisine (MHP) geçti.

Bahçeli’nin çağrısına uydular İYİ Parti’den istifa edip MHP’ye katıldılar!

İYİ Parti Kırıkkale teşkilatı kurucularından ve Genel Merkez Üst Kurul Delegesi olan Ferruh Çetiner ve beraberinde 168 arkadaşı İYİ Parti'deki görevinden ve parti üyeliğinden istifa ederek MHP'ye geçti.

MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, "Zafere giden yolda gücümüze güç katıyoruz. 31 Mart akşamında Allah nasip ederse Kırıkkale Belediyesi burçlarına 3 hilalli bayrağımızı dikeceğiz" diye konuştu. Merkez İlçe Başkanı Abalı'da Çetiner'e MHP rozetini takarak yuvaya hoş geldin temennisinde bulundu.
Katılımların kendilerinin gücüne güç kattığını belirten MHP Kırıkkale Belediye Başkanı Serdar Yarar ise, "İyi Parti Kırıkkale İl Başkanlığı kurucular kurulu üyesi ve genel merkez üst kurul delegesi Ferruh Çetiner ve 168 arkadaşı İyi Parti'deki bütün görevlerinden ve parti üyeliğinden istifa ederek aramıza katılmıştır. Ferruh beyi ve beraberinde aramıza katılan arkadaşlarımızı yeniden aramızda görmekten büyük onur duyduğumu ifade etmek isterim. Yuvanıza hoş geldiniz, şeref verdiniz. Desteklerinizle daha güçlü ve emin adımlarla hedefe ulaşacağız" dedi. 

Bahçeli'den MHP'den kopanlara çağrı: Helalleşmeye hazırım

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Aramızdan bir şekilde kopup giden, samimi pişmanlık yaşayan, gözü hâlâ üç hilalde olan,  yuvasının özlemini çeken her dava arkadaşımla helalleşmeye hazırım. Onlara sadece kapımızı değil, gönlümüzü de açıyoruz” dedi.

Partisinin kuruluşunun 50. yıl dönümü kutlamaları kapsamında TÜYAP Adana Fuar Alanı'nda düzenlenen programda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partiden kopanlara çağrıda bulundu.  MHP’nin kurulduğu 9 Şubat 1969’dan 9 Şubat 2019’a kadar herhangi bir nedenle partiden ayrılan ve pişman olan dava arkadaşlarıyla helalleşmeye hazır olduğunu söyleyen Bahçeli şunları söyledi:

“Aramızdan bir şekilde kopup giden, samimi pişmanlık yaşayan, gözü hâlâ üç hilalde olan,  yuvasının özlemini çeken her dava arkadaşımla helalleşmeye hazırım. Onlara sadece kapımızı değil, gönlümüzü de açıyoruz” diyen Bahçeli,  MHP’nin kurulduğu 9 Şubat 1969’dan 9 Şubat 2019’a kadar herhangi bir nedenle partiye küsen, kızan, kırılan MHP’lilere seslenerek “Kavuşmak için vazgeçilmez yeminle 50 yıllık emanet hepimize yetecek. Gelin vebale daha fazla ortak olmayın. Gelin milli bekamızın bu zamanki mücadelesine katılın. El birliği yapalım, ülkü birliği yapalım; ne kadar işbirlikçi ve terör sevici varsa yakalarından tutalım."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ülkücü
Ülkücü - 4 ay Önce

defolup gitsinler, biz yerimizde iyiyiz

Kürşad YÖRÜKOĞLU
Kürşad YÖRÜKOĞLU - 4 ay Önce

Bahcivanin bende ne hakki var helallesecek elin itligini yaptigi icinmi helallesecek bu gidenler onceden gitmisti sayisida 4 kisi kirikkaleyi mahir baskan alır

Soru
Soru - 4 ay Önce

Habererk, hem Ozan Arif'e ağıtlar dizmek, hem Bop eşbaşkanıyla kanka Bahçeli'ye taraftarlık ve Bahçeli haberlerine çok fazla yer vermek nasıl bir şey ben anlamadım.

Tarafsız
Tarafsız - 4 ay Önce

Bunlar yarında başka yere gidebilirmi

Hasan Hüseyin
Hasan Hüseyin - 4 ay Önce

Bir soru gördüm buradan aktarıyorum; Sayın Devlet Bahçeli Ankara'da oyunu hangi partiye atacak malum Ankara'da MHP,nin adayı yok. Galiba tarihte bir ilk yaşanacak bir parti başkanı başka bir parti için oy kullanacak

Hulya
Hulya - 4 ay Önce

IYI parti bu capsiz yedek lastiklerinden arinmali

Görelim
Görelim - 4 ay Önce

Parayla kazanılan seçimlerle millet söğüşlenirken Habererk bunları neden haber yapmaz?
Devlet kaynaklarının seçim organizasyonlarına seferber edilmesine yönelik görüntülere Cumhur İttifakı’nın bugünkü Yenikapı Mitingi öncesinde yenileri eklendi.
Miting alnına ücretsiz toplu taşıma hizmeti sağlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerin AKP flamaları ile donatıldığı görüldü.
Bostancı İskelesi’ne, belediye otobüsleri ile taşınan vatandaşlara pet şişelerde ücretsiz su ve paket paket kek dağıtıldığı da dikkatlerden kaçmadı.
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın değişik noktalarda yaptığı mitinglerde, devlet kurumunda görev yapan memurlar ek mesai ücreti ödenerek, servislerle etkinlik alanlarına taşınmıştı.
Bazı illerdeki mitinglerin boş kalmaması için, ders saatindeki öğrencilerin dahi miting alanlarına götürüldüğü basına yansımıştı.

Taner Koçak
Taner Koçak - 4 ay Önce

zor zamanların dönekleri, yarın da oradan ayrılıp İYİ ye gelmeye çalışırlar. her devirde böyle insanlar vardır. zora değil çıkara talip olurlar


SIRADAKİ HABER