Bahçeli’nin hesabına göre Ak Parti’nin oy oranı "32.8"

Devlet Bahçeli 31 Mart Yerel Seçimlerinde MHP’nin aldığı oyun yüzde 18.8 1 olduğunu söylerken yeni bir tartışmanın da başlamasına neden oldu

Bahçeli’nin  hesabına göre Ak Parti’nin oy oranı "32.8"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin Kızılcahamam kampında gündeme yönelik açıklamalarda bulundu. Bahçeli seçimlerde MHP’nin aldığı oy oranını açıklarken yeni bir tartışmanın da fitilini ateşlemiş oldu.

Bahçeli’nin gündeminde 31 Mart Yerel Seçimleri ve Türkiye siyasetine etkileri vardı. Bahçeli konuşmasının bir bölümünde Cumhur İttifakı’nda AKP ile birlikte bulunan MHP’nin oy oranını açıkladı. Bahçeli 31 Mart Yerel seçimlerinde MHP’nin Cumhur İttifakı’na katkısının yüzde 18.8 olduğunu belirtti.

İşte Devlet Bahçeli’nin o sözleri

"Oylarını en çok artıran parti MHP olmuştur. Partimizin oy oranını yüzde 7,4 göstermek haksızlıktır, adaletsizliktir. 31 Mart'ta partilerin oy dağılımı en sağlıklı şekilde il genel meclisi seçimlerinde görülecektir, Milliyetçi Hareket Partisi'nin aldığı oy oranı yüzde 18,81'dir.”

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) verdiği bilgiye göre Cumhur İttifakı seçimlerde yüzde 51.6 oy alırken Bahçeli’nin hesapladığı MHP’nin aldığı oy oranı toplam orandan çıkarılınca AK Parti’nin yüzde 32.8 aldığı gözüküyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ccc
Ccc - 3 ay Önce

Seçim sonrası akp nin oyunu 33.4 hesaplamıştım yakın bir rakam vermiş

abdullah kurtoğlu
abdullah kurtoğlu - 3 ay Önce

yahu mhp ye çamur atmak ittifakı karıştırmak için her seyi yapıyorsunuz... İLGENEL MECLİSİ OYLARI DİYOR. ANLAMA ÖZÜRLÜLER... İTTİFAKIN İL GENEL MECLİSİ OYU YÜZDE 60 IN ÜZERİNDEDİR DİYOR...
ATMAYI BIRAKIN ARTIK.

YILMAZ TÜRK
YILMAZ TÜRK - 3 ay Önce

Matematik çok karışık bir uğraş değil ancak bazılarının kafası fena olsa gerek hiç basmıyor gibi geliyor...yalan mı

Alpaslan Karakoç
Alpaslan Karakoç - 3 ay Önce

Devlet Baba'nın matematik derslerini iyi takip etmediğiniz için sınıfta kaldığınız buradan da anlaşılıyor.
Ya Devlet Beğ'in ne dediğini anlamıyorsunuz ya da anladığınız hâlde fitne sokmak için böyle davranıyorsunuz.
İL GENEL MECLİSİ OYLARINA GÖRE, Kİ İTTİFAK ORTAMINDA PARTİLERİN OY ORANI ORADA ANLAŞILIR, MHP'NİN OY yüzde 18 küsur, AKP'nin oyu yüzde 41 küsurdur.
Bu hesaba göre Cumhur İttifakının oyu yüzde 60 yapar.
"40 yapar"la dalga geçenler "60 yapar"ı da anlayamazlar.

SIRADAKİ HABER