Bahçeli’nin “küskün ve ayrılmış Ülkücülere” çağrısı ilk meyvesini verdi "Mersin İYİ Parti’de deprem!"

Mersin'in Tarsus ilçesinde aralarında eski ilçe başkan yardımcıları ile milletvekili aday adaylarının da olduğu 297 kişi İYİ Parti'den istifa edip MHP'ye geçti.

Mersin'de 297 İYİ Partili istifa edip MHP'ye geçti

Mersin'in Tarsus ilçesinde aralarında eski ilçe başkan yardımcıları ve milletvekili aday adaylarının da olduğu çok sayıda kişi, İYİ Parti'den istifa edip MHP'ye katıldı.

Eski İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Erdem, bir düğün salonunda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, İYİ Parti kurucu üyeleri ve yöneticileri ile milletvekili aday adaylarının da arasında olduğu 297 kişiyle istifa edip MHP'ye geçtiklerini söyledi.

Cumhur İttifakı'nın adaylarını destekleyeceklerini belirten Erdem, "İYİ Parti saflarında birlikte yola çıktığımız, partinin Tarsus'ta kuruluşunda çok büyük emeği bulunan, maddi ve manevi desteğini esirgememiş değerli arkadaşlarımız, üye olmuş, oy vererek desteğini esirgememiş kardeşlerimizle aldığımız önemli kararı kamuoyuyla paylaşmak ve bu bağlamda İYİ Parti'den istifa edip MHP'ye geçerek, Cumhur İttifakı'nın adayı Şevket Can'ı desteklediğimizi duyuruyoruz." diye konuştu.

MHP ROZETİ TAKTILAR

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can da partilerine yeni katılanlarla daha da güçlendiklerini vurgulayarak, "Tarsus'ta hiçbir ayırım yapmadan her yere adil ve eşit hizmet götürmekteyiz. Ben tüm seçmenlerin oyuna talibim. Artık takım tutar gibi parti tutulmuyor. Ben Tarsus'ta yaşayan 336 bin Tarsuslu hemşehrimin belediye başkanıyım ve onların emrindeyim. 31 Mart seçimlerinde de Allah'ın izni, halkımızın takdiriyle sandıklarda oylarımızı patlatacağız." dedi.

Konuşmaların ardından Can ve MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek ile MHP Tarsus İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur MHP'ye katılan kişilere rozet taktı. 

BAHÇELİ ÇAĞRI YAPMIŞTI

MHP lideri Devlet Bahçeli, Adana'da partisinin kuruluşunun 50. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen kutlama programında konuşmuştu.

Bahçeli "Aramızdan bir şekilde kopup giden, samimi pişmanlık yaşayan, yuvasının özlemini çeken her dava arkadaşımla helalleşmeye hazırım. Onlara sadece kapımızı değil, gönlümüzü de açıyorum. Samimi çağrımı tekrarlıyorum. 9 Şubat 1969'dan 9 Şubat 2019'a kadar geçen 18 bin 262 günde herhangi bir sebepten dolayı küsen, kızan, kırılan kardeşlerime diyorum ki; kavuşmak için vazgeçilmez yeminle 50 yıllık emanet hepimize yetecek.

Gelin vebale daha fazla ortak olmayın. Gelin milli bekamızın bu zamanki mücadelesine katılın. El birliği yapalım, ülkü birliği yapalım; ne kadar işbirlikçi ve terör sevici varsa yakalarından tutalım."demişti.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2019, 14:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Züriye mumcu
Züriye mumcu - 3 ay Önce

Bem sızı anlayamadım habererk seninde akp li gazetelerden pek bir farkın yok hem isays hrm musaya olmaz

Dürüst Olmak
Dürüst Olmak - 3 ay Önce

Habererk, anlaşıldı. İyi partiyle aran bozuk. Nefret duygusu zirvelerde. Samimiyetle tarafsız, bağımsız da olamıyorsun. Mhp'ye dönüş yaparak, akp'ye yamanarak daha çok reklam falan alarak bu sürece dahil olursan, bu taraf olmayı ve yandaşlığı ilan edersen daha dürüst bir tavır belirlemiş olursun. Birilerinin bekasını da kurtarmış, koltuğunu da korumuş olursun.

erol
erol - 3 ay Önce

Kullüyen habererk yalanıdır. ne yaparsanız yapın İYİ parti ve seçmeni ayakta dimdiktir.

Cemil
Cemil - 3 ay Önce

Yalan haberleri artık yapmayın insanlar size inanmıyor

Yavuz Öntürk
Yavuz Öntürk - 3 ay Önce

Vay be MHP yuzde 70 ile ikdidar oluyor artik hesap soracak andimizi okutacak serefsizlikten kurtulacak dun destici trenden def edildi ilk durakta hadi zurriyetsiz in diyecekler!!!!

Yasin Bulut
Yasin Bulut - 3 ay Önce

Ne demiş bahceli hesap sormazsam namerdim andımızı okutmassam şerefsizim 4 bakanı yüce divana sevk etmessem alcağım haburun oslonun hesabını almassam soysuzum mu demis??????????????!! Peh peh zurriyetsiz

Farkına varmak
Farkına varmak - 3 ay Önce

Az çok politikadaki çirkeflikleri görenler, poltikacıların sözlerine nasıl değer vereceğini bilir.

Ahmet Ferit Cansev
Ahmet Ferit Cansev - 3 ay Önce

Sevgili Habererk editörleri. Sizleri parti tarafgirligi ile degil sadece ve sadece Türk Milliyetçiliği yonunden takip etmek istiyoruz.


SIRADAKİ HABER