Bakan Albayrak ortalığı karıştırdı " FİKKO'yu kurdum"

AKP, eknomik risklerin yönetilmesi amacıyla Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi (FİKKO) adı altında yeni bir kurum kurulması için TBMM'ye torba yasa teklifi getirdi.

banner311
Bakan Albayrak ortalığı karıştırdı " FİKKO'yu kurdum"

Torba yasa teklifinin 22'nci maddesinde yer alan FİKKO’nun kuruluş düzenlemesi Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülürken Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden FİKKO’nun 2. toplantısını yaptığı paylaşım üzerine muhalefet tarafından tepki gördü.

"FERMANI YAZDIM MECLİS ANCAK MÜHÜR BASAR"
Bakan Albayrak'ın FİKKO tweetine HDP ve CHP milletvekilleri tepki gösterdi. FİKKO'nun yasal olarak kurulmadığını, Meclis'te maddenin kabul edilmediğini ifade eden Paylan, "Daha yasası yokken bakan toplantıyı yapıyor. Bu Meclis'i yok saymaktır. Bakan 'Ben fermanı yazdım, Meclis ancak mühür basar' diyor. Bu saygısızlıktır" açıklamasında bulundu.

"BİZ NEYİ GÖRÜŞÜYORUZ?"
Anamuhalefet partisi CHP'de ise Gülizar Emecan, Bakan Albayrak'ın FİKKO paylaşımına "Biz burada neyi tartışıyoruz. Komisyon çalışmaya başlamış, 2. toplantısını yapmış. Atı alan Üsküdarı geçmiş" dedi. CHP'li Kamil Okyay Sındır da FİKKO’nun henüz kanunu olmadığını, Bakanın toplantısının hukusuz olduğunu savundu.

CHP’li Mehmet Bekaroğlu da gazetecilere dönüp, "Bu hukuksuzluğu yazacak özgür basın yok mu?" diye seslendi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.