Bakan Soylu’dan çok garip seçim değerlendirmesi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonuçlarına ilişkin yapığı açıklamada , "31 Mart sonrası olan olaylarda kıyamet koparanlar, Türkiye’yi diktatörlükle, hukuksuzlukla ve anti demokratiklikle suçlayanlar, dün akşam sevinç çığlıkları atıyorlardı" dedi.

Bakan Soylu’dan çok garip seçim değerlendirmesi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyanet İşleri Başkanlığı Göç ve Manevi Destek Merkezi açılışına katıldı. Soylu açılışın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine ilişkin değerlendirmesi sorulan Soylu, "31 Mart sonrası olan olaylarda kıyamet koparanlar, Türkiye’yi diktatörlükle, hukuksuzlukla ve anti demokratiklikle suçlayanlar, dün akşam sevinç çığlıkları atıyorlardı" dedi.

Demokrasiyi tanımanın ve hazmetmenin kolay olmadığını belirten Soylu, "Bazen kazanmak kaybetmektir, bazen de kaybetmek kazanmaktır. Siyasi hayatımızda kaybetmişliklerimiz var, kazanmışlıklarımız var, bunlar olacaktır. Ama biz dünyayı yıkmıyoruz aramızdaki temel fark bu. Demokrasi şehitleri veren bir anlayışın içerisinden geliyoruz. Demokrasi şehitleri verdirenler ile verenler arasındaki temel fark var bu. Hukuka uyanlar ile hukuka küsenler arasındaki temel fark bu. Bizim biraz işimiz zorlaşacak. İşimiz şundan zorlaşacak, İstanbul’un, valiye ’it’ diyen bir belediye başkanı oldu. Doktorlara şiddet, kadınlara şiddet... İnşallah bizim işimizi zorlaştırmaz. Benim söyleyeceğim bu" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2019, 17:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
IYI parti Çubuk
IYI parti Çubuk - 3 hafta Önce

Bu ne demis bir ara hırsız var diye bağırıp fetoya övgüler düzüyor fetoya karşı olan herkese derin devlet diyordu

noname
noname - 3 hafta Önce

yakında yolcu

mehmet
mehmet - 3 hafta Önce

hala daha akıllanmadınız aynı söylemler aynı laflar aynı tavırlar ne diyelim daha

SAMIL KAFKAS
SAMIL KAFKAS - 3 hafta Önce

GÜNDEM YARATMAK ICIN

ADAM

VAR GÜCÜ ILE

AKSAM SABAH

TOPLUMU BILGILENDIRIYOR......

SIRADAKİ HABER