Baykal yeni parti mi kuruyor? İlk yanıt geldi!

Sabah yazarı Mahmut Övür'ün Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal'ın siyasete atılacağı yönündeki iddialarına Aslı Baykal'dan yanıt geldi.

Baykal yeni parti mi kuruyor? İlk yanıt geldi!

Sabah yazarı Mahmut Övür bugünkü yazısında CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal'ın CHP'deki gidişattan rahatsız olduğunu ve Anadolu'yu dolaşarak partileşme sürecine gireceğini öne sürdü.

Övür yazısında, "Muharrem İnce ve Mustafa Sarıgül'den sonra yeni bir siyasi yolculuk daha başlıyor. Geçen yıl "Parti kuruyor" diye haberleri çıkan eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kızı Prof. Dr. Aslı Baykal artık sahaya iniyor." ifadelerini kullandı.

Odatv olarak kendisine ulaştığımız Aslı Baykal iddilarla ilgili sosyal medya hesabından bir mesaj yayımladığını ifade etti.

Baykal, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajla iddialara yanıt verdi.

CHP'nin birlik ve beraberliklerinin adresi olduğunu özgürce siyaset yapacakları tek çatının CHP olduğunu kaydeden Baykal şunları yazdı:

Basın organlarında yeni bir parti kuracağım yönünde sık sık çıkan haberler dolayısıyla bir açıklama yapmak istedim.

Cumhuriyet Halk Partisi, devletimizin kurucusu Büyük Atatürk’ün kurduğu büyük bir misyon partisidir.

"DENİZ BAYKAL'IN KIZIYIM"

Hiç şüphe yok ki, Cumhuriyeti kuran partidir. CHP’nin misyonu Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar bağımsız bir devlet olarak yaşatmaktır. Ben kendisini bu büyük ideale adamış bir ailenin, bir babanın kızıyım. Deniz Baykal’ın kızıyım.

Akademik kariyerimin ardından yaşamımın bu anında ve gelecekte bu büyük mirasın sarsılmaz savunucusu olacağımdan kimsenin kuşkusu olmaması gerekir. Ülkemizin büyük tehditlerle yüzyüze olduğu bir süreçten geçiyoruz.

"TEK ÜMİT CHP'DİR"

Türkiye’nin Cumhuriyet Halk Partisi’ne her zamankinden fazla ihtiyacı vardır. Halkımızın tek ümit kaynağı CHP’dir. Bu nedenle, hepimiz, bölünmenin, parçalanmanın; ülkemize, demokrasimize, Cumhuriyet ve Atatürk ideallerine zarar vereceğini bilmeliyiz.

CHP birlik ve beraberliğimizin adresidir ve hepimizin özgürce siyaset yapacağı tek çatıdır.

İşte o mesajlar:

YORUM EKLE