BBP’de istifa depremi!

Büyük Birlik Partisi istifa depremi ile sarsıldı.

banner311
BBP’de istifa depremi!

Büyük Birlik Partisi Çorum Teşkilatı’nın bazı yönetici ve üyeleri partilerinden istifa ettiğini açıkladı.

İstifaya ilişkin Parti Kurucusu ve Disiplin Kurulu Üyesi Nihat Argut, Önceki Dönem İl Başkarnı ve Disiplin Kurulu Üyesi Erdal Özkan, İl Başkan Yardımcısı Ömer Karabaş, Önceki Dönem Merkez İlçe Başkanı ve Disiplin Kurulu Üyesi Aziz Döngel, İl Başkan Yardımcısı Halim Dişyar ve Merkez İlçe Yöneticisi Hasan Karabaş tarafından yapılan ortak açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Büyük Birlik Partisi’nin son birkaç yıldır siyasi duruşuyla ile sıkıntılarımız vardır. En son kongrede anti demokratik davranışların olması tamamen sivil ve demokratik bir parti olarak kurulmuş olan BBP’nin rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu davasından uzaklaşmış olduğunu gördüğümüzden, bu şartlar altında BBP’de hizmetin mümkün olmayacağına karar verdik. Gördüğümüz lüzum üzerine istifa etmeyi uygun bulduk.

Cennet mekan Muhsin Yazıcıoğlu’nun şu ifadesi bizim bugün savunduğumuz değerleri ve istifamızı özetlemektedir. İtiraz ve eleştiriyi isyan, dalkavukluğu itaat, ilke ve dürüstlüğü aptallık, fikirlerin serbestçe söylenmesini ihanet gören anlayışları reddediyoruz.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.