Bedrettin Dalan'dan ilk açıklama "Aklımı peynir ekmekle yemedim"

Yerel seçimlerde MHP'nin İBB adayı olacağı iddia edilen Bedrettin Dalan, konuyla ilgili açıklama yaptı.

banner311
Bedrettin  Dalan'dan ilk açıklama "Aklımı peynir ekmekle yemedim"

MHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adaylığı için adı geçen Bedrettin Dalan, İHA’ya açıklamalarda bulundu.

MHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı konusunda ismi geçen Bedrettin Dalan, "O defteri kapattım. Şu anda da ağırlaştırılmış müebbet hapisle yargılanıyorum. Nerede kaldı siyasete gireceğim. Aklımı peynir ekmekle yemedim" dedi.

Böyle bir tekliften haberi olmadığını söyleyen Dalan, "Siyasete dönme kararım yok. Çünkü ben İstanbul’a gerekli olan hizmeti yaptım. Nokta, son bitti. Gerekli olan zahmeti de belediye başkanlığımdan sonra 11.5 yıl davalarla cebelleştim. O defteri de kapattık. Davalar bitti. En sonunda da davalar bitti derken arkasında kumpas davası geçti. Şu anda da ağırlaştırılmış müebbet hapisle yargılanıyorum. Nerede kaldı siyasete gireceğim. Aklımı peynir ekmekle mi yedim de siyasete gireceğim" diye konuştu.

Kendisine herhangi bir teklif gelmediğini de vurgulayan Dalan, "Teklif falan gelmedi, gelse de kabul etmeyeceğim, hangi partiden olursa olsun. Siyasete noktayı koydum" ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde de MHP'nin Ankara adayı olarak eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in adı geçmişti. Gökçek'te buna karşı cevap olarak twitterdan "Sayın Bahçeli, Türkiye’nin başı sıkıştığı her anda, ülkenin düze çıkışında anahtar rolü oynamış bir vatanseverdir. Sayın Bahçeli, sözleriyle beni inanılmaz şekilde onore etmiştir. Sözleri bana şeref vermiştir. Teşekkür ediyorum" şeklinde vap vermişti. Ardından Bahçeli Gökçek için "aday olmak isterse MHP'ye şeref katar" ifadelerini kullanmıştı. Gökçek'in MHP'den aday olmasına Erdoğan "Melih Bey benim yıllardır yol arkadaşım" şeklinde açıklama yapmıştı.

Bahçeli'nin "İstanbul'da bir sürprizimiz olabilir" sözlerinin ardından MHP'nin İstanbul adayının Anavatan Partisi kurucu üyesi Bedrettin dalan olduğu iddia edildi.

Bedrettin Dalan o iddia hakkında şöyle konuştu:

"İstanbul'a hizmet de insana hizmet de ibadettir. Şu an siyasete girmeyi düşünmüyorum. Siyaset benim için bitmiştir. Tekrar aday olmayacağım.

Herhangi bir şekilde siyasete dönmeye hiçbir şekilde kararım yok. Neden yok? Ben İstanbul'a gerekli olan hizmeti yaptım. Nokta, son; bitti. Belediye Başkanlığımdan sonra 11,5 yıl davalarla cebelleştim. O defteri de kapattık. Davalar bitti derken arkasından kumpas davası başladı. Şu anda da ağırlaştırılmış müebbetle yargılanıyorum. Aklımı peynir ekmekle yemedim. Şu anda beni fevkalade mutlu eden uğraşın içindeyim.

İnsan sağlığı, araştırma geliştirme... Ülkemiz için faydalı olacak buluşları arka arkaya koyuyoruz. Önümüzdeki yıllarda bir çok konuda insanlığa hizmet edecek buluşlar, patentler üniversitemizde arka arkaya devreye sokuluyor.

Bu kadar güzel bir işim varken aklımı peynir ekmekle mi yedim ki siyasete gireceğim? Adaylara da başarılar diliyorum. Hiçbir şekilde teklif gelmedi. Gelse de kabul etmeyeceğim hangi partiden olursa olsun."

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 13:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.