Binali Yıldırım adaylığını açıkladı

Binali Yıldırım: ”Kararın anlamı aynı adaylarla seçime gidilmesidir.”

Binali Yıldırım adaylığını açıkladı

Binali Yıldırım, YSK tarafından iptal edilen İstanbul seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yıldırım'ın açıklamalarından satırbaşları:

31 Mart'ta yapılan seçimlerin tekrar edilmesi, peki seçimler YSK'ya neden gitti? Seçimler esnasında ve sonrasında tespit ettiğimiz bazı usulsüzlükler, yanlışlıklar, hileler, şaibeler dolayısıyla hukukun verdiği bütün süreçleri partimiz takip etti. İlçe, il seçim kurullarındaki s üreçler tamamlandı ve nihayet YSK'ya bu konu getirildi ve uzun bir süreden beride YSK gerekli çalışmaları, araştırmaları yapıyor idi. Nihayet bugün elde edilen, hazırlanan rapor görüşüldü ve seçimlerin yenilenmesine, tekrar edilmesine karar verdi. YSK'nın yazılı kararı, resmi açıklaması henüz yayınlanmadı. Dolayısıyla gerekçelerin ne olduğunu şu anda bilmiyoruz. Bu konuda bir açıklama yapmak doğru olmaz. Tekrar edilecek seçimler 23 Haziran tarihinde yapılacak. İstanbul ve İstanbullular için hayırlı, uğurlu olsun. Baştan beri söylediğimiz Türkiye bir hukuk devleti, dolayısıyla hukukun içerisinde seçimin patronu olan YSK kararını vermiştir. İki karar sözkonusuydu ya iptal edilmesi ya da reddedilmesi. Baştan beri şahsım da, rakibim de YSK'nın kararının bağlayıcı olduğunu, herkes için geçerli olacağını ifade etmiştir.

"İSTANBULLULARA HİZMET ETMEK İÇİN BU YOLA GİRDİK"

YSK'nın tam kanunsuzluk halini tespiti bu seçimlerin tekrar edilmesi için önemli bir sebep teşkil ettiği anlaşılıyor. Zaten bu seçimlerin tekrarının anlamı şudur, aynı seçmen listeleriyle aynı adaylarla seçime gidilmesidir. Bunun istisnası herhangi bir şekilde vefat olması durumunda yeni aday gösterilebilir, bu işin hukuki yanıdır. Siyasi yanı da şudur, biz başından beri İstanbul'a, İstanbullular'a hizmet etmek için bu yola girdik. İnşallah bu kararımız yenilenecek seçimlerle devam edecek. İstanbullulara en güzel hizmeti yapmak için gayreti göstereceğiz.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 23:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğru Söze Ne Denir?
Doğru Söze Ne Denir? - 1 ay Önce

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, YSK'nın İstanbul seçimlerini yenileme kararı ve mazbatasını iptal etme kararına ilişkin açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, "YSK karar açıklıyor. Efendim neymiş sandık kurullarına yapılan olağanüstü itiraz nedeniyle iptal etmiş. Aynı kurullarla 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı seçtin. Aynı kurullarla referandum yaptın Anayasa değişti. O zaman Anayasa da şaibelidir cumhurbaşkanlığı seçimi de" dedi.

Hatırlayalım
Hatırlayalım - 1 ay Önce

Akp adayının, merhum şehid Muhsin Yazıcıoğlu'nun şehadetinin araştırılmasıyla alakalı söylediği malum sözleriyle, garip tavırlarıyla şehid Muhsin'in samimi sevenlerinden bir tane bile oy almaması gerekir.

Nihat
Nihat - 1 ay Önce

Kaybetmeyi hazmedeceksiniz...Sen git muhtar ol...

Yetti Gayrı.
Yetti Gayrı. - 1 ay Önce

Bu Sefer Seçimde Sizi MİNDER Dışına Atıveririzki, Bi Daha Seçim Lafını Edemiyecksiniz SN. AKP liler.

Kürşad YALÇIN
Kürşad YALÇIN - 1 ay Önce

YSK diktatörlüğe boyun eğmiştir bu güne kadar butun seçimler saibelidir AKP kazandigi tek secim yoktur akp hile hurda ile almistir millet sandiga sahip cikip alamadigu zaman hazimsizdir hirsizlar hazimsiz olur

Bidost
Bidost - 1 ay Önce

vur kerim hakkı kerim budilah

SAMIL KAFKAS
SAMIL KAFKAS - 1 ay Önce

ADAMCAGIZA NIYE KIZIYORSUNUZ CANIMMM O GÖREVINI YAPIYOR INNNN ALI SONRA BINNNN ALI..... BUKADAR BASIT YANI...

SIRADAKİ HABER