Binali Yıldırım Erdoğan’ı ikna etti! İstifa tarihini belirlediler

TBMM Başkanı ve AKP İBB Başkan adayı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü. İddiaya göre Yıldırım, Erdoğan'ı istifa konusunda ikna etti.

Binali Yıldırım Erdoğan’ı ikna etti! İstifa tarihini belirlediler

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde partisi tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım'ın istifa edip etmeyeceği kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor. Bu tartışmalar sürerken, dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre; Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile geçtiğimiz günlerde görüştü ve istifa konusunda kendisini ikna etti.

Aydınlık gazetesi yazarı İsmet Özçelik, bugünkü "Binali Yıldırım istifa edecek!" başlıklı köşe yazısında "Kulislere yansıyan bilgilere göre yeni gelişmeler var." diyerek, Yıldırım'ın istifa sürecinin nasıl gerçekleşeceğini yazdı. Özçelik, "Binali Yıldırım Erdoğan’la görüştü. İstifa konusunda Erdoğan'ı ikna etti." ifadesini kullandı.

Özçelik, yazısında Yıldırım'ın istifa etmesi ile ilgili tarih de verdi. Özçelik'in yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Şimdi süreç şöyle işleyecek:

Meclis 5 Şubat’a kadar tatil.

5 Şubat’ta Meclis açılacak ve gündemdeki Torba Yasa çıkarılacak.

Aday listelerinin YSK’ya verilmesi öncesinde Yıldırım istifa edecek.

Hemen yeni Meclis başkanı seçilecek.

Yıldırım resmen aday olduğunda Meclis başkanı olmayacak.

Tartışma da bitirilecek.

Plan bu!

Ama, "Her şey bitti" demek için yine de görmek lazım."

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344