Bir zamanlar iktidarın en gözde anketçisinin son anketinden Erdoğan’a kötü haber!

Bir zamanlar iktidarın en gözde anketçisi MAK Araştırma Koordinatörü Mehmet Ali Kulat, gerçekleştirdikleri son seçim anketi sonuçlarını açıkladı. İşte ayrıntılar...

Bir zamanlar iktidarın en gözde anketçisinin son anketinden Erdoğan’a kötü haber!

İktidarın anketçisi MAK'a göre Cumhur'daki eriyiş devam ediyor.

MAK Araştırma Koordinatörü Mehmet Ali Kulat, Gerçektivi'de Ali Tarakcı'nın konuğu oldu.

Mart ayında 5 bin 750 kişi ile 30'u büyükşehir 64 ilde gerçekleştirdikleri seçim anketinin sonuçlarını açıklayan Kulat dikkat çeken analizler yaptı.

Kararsızlar dağıtılmadan MHP'nin oy oranı 6,8 çıkarken, yüzde 7'lik yeni seçim barajının dahi atlında kaldığı gözlemlendi.

MHP BARAJ ALTI, AKP'DE KOPUŞ SÜRÜYOR

Vatandaşlara sorulan "Yarın seçim olsa oyunuzu hangi siyasi partiye vereceksiniz?" sorusuna verilen cevaplara göre partilerin oy dağılımı şu şekilde:

AKP yüzde 29,1, CHP yüzde 25,1, İYİ Parti yüzde 14,1, HDP yüzde 8,4, MHP yüzde 6,8.

MİLLET İTTİFAK'I, CUMHUR'U SOLLADI

Öte yandan Mehmet Ali Kulat, kararsız seçmenlerin muhalefete daha yakın olduğunu belirterek matematiksel dağıtılmasını doğru bulmadığını söyledi. Kararsızların matematiksel dağıtılmasından sonra partilerin oy dağılımı şu şekilde

AKP yüzde 30,4, CHP yüzde 26,2, İYİ Parti yüzde 14,8, HDP yüzde 8,8, MHP yüzde 7,1.Bu durumda Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 37,9'a ulaşırken Millet İttifakı'nın oy oranı yüzde 41'e ulaşıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Türk milliyetçisi
Türk milliyetçisi - 2 ay Önce

Bölücü kürtçü parti hdp her geçen gün güçlenirken Türk milliyetçiler dağınık.Türk milliyetçileri İYİ parti çatısı altında birleşmelidir.Söz konusu vatansa gerisi teferruattır.

hero
hero - 2 ay Önce

MHP bu suya sabuna dokunmadan herşeye evet der geçerim sonuçta benim her dediğim oluyor kafası ile son seçimde başta ben olmak üzere onları destekleyen seçmeni rüyasında görür sandık gelince alacağı oy %4 hadi kıyamadım en iyimser %5 bu yazı burada kalsın