Bu defa anketi uluslar arası şirket yaptı "Cumhurbaşkanı Erdoğan’a büyük şok"

Dünya üzerindeki pek çok ülkede anketler yapan uluslararası anket şirketi Europe Elects, Avrasya Araştırma şirketine dayandırdığı anket sonuçlarını açıkladı.

Bu defa anketi uluslar arası şirket yaptı "Cumhurbaşkanı Erdoğan’a büyük şok"

Dünya üzerindeki pek çok ülkede anketler yapan uluslararası anket şirketi Europe Elects, Türkiye'de olası bir Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mansur Yavaş arasında yapılan anket çalışmasında çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

11-14 Nisan tarihleri arasında yapılan anket çalışmasında olası bir Cumhurbaşkanlığı seçiminde; Erdoğan, İmamoğlu ve Yavaş arasında yapılan seçimde her iki ismin de Erdoğan'ı geçtiği görüldü.  

Ankette Mansur Yavaş ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında yapılacak olası bir seçimde vadandaşın yüzde 61,1'i Yavaş'ı seçerken, yüzde 38,9'u Erdoğan'ı seçti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
anti hemşehricilik
anti hemşehricilik - 3 hafta Önce

mansur yavaş imamoğlundan daha iyi imamoğlunun tayyip erdoğandan farkı yok popülistlikte aynılar davranışları bile sahte.hele şu akp istanbul sözcüsü tevfik göksu mu ne aman Allahım bu ülkede zübük tarlasımı dedirtiyor insana.bir 10-15 yıl şu doğu karadeniz laz kafasından biraz uzaklaşsın ülke biraz rahatlar.ülkede başka adammı yok bu kurumlardan şirketlere her yeri mafya gibi ele geçirmiş doğu karadenizli birimi oturması gerekiyor.

AhmetÜmit Aloğlu
AhmetÜmit Aloğlu - 2 hafta Önce

Helal olsun Mansur başkana.

1978 Kuşağı
1978 Kuşağı - 3 hafta Önce

Sizin adayınız İmamoğlu galiba

yoldaş
yoldaş - 3 hafta Önce

Hayretedilecek birsonuç degil Sy Erdogan bekletiden fazla oy destek almış gözüküyor

Göktürk Ata
Göktürk Ata - 2 gün Önce

Akp'li değilim, Recep Tayyip Erdoğanı'da sevmem ama sizin gibi şerefsizlere de Erdoğan'ı yedirmem ne kadar karaktersiz varmış memlekette!