Bu haber CHP tabanını çıldırtacak! Abdullah Gül’ü mü aday yapacaklar?

Murat Sabuncu, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesini yazdı.

Bu haber CHP tabanını çıldırtacak! Abdullah Gül’ü mü aday yapacaklar?

Murat Sabuncu, Abdullah Gül ile görüşmesini “Çalışma ofisinde görüştük. Siyaseti yakından takip ediyor. Normalde sakin bir karakteri olan Gül’ü ilk kez böyle heyecanlı ve sesini yükseltir halde gördüm” sözleriyle anlattı.

Bu sözler “CHP tabanını çıldırtacak” şeklindeki ifadeleri akıllara getirdi.

Gazeteci Murat Sabuncu, Anayasa Mahkemesi (AYM) ile iktidar arasında yaşanan gerilimi T24 için 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile konuştu. Sabuncu röportajın hikayesini RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası’na anlattı. Sabuncu, “Çalışma ofisinde görüştük. Siyaseti yakından takip ediyor. Normalde sakin bir karakteri olan Gül’ü ilk kez böyle heyecanlı ve sesini yükseltir halde gördüm” ifadelerini kullandı.

“KENDİSİNİ SÜREKLİ BESLEYEN BİR DANIŞMAN EKİBİ DE VAR”

İşte Sabuncu’nun anlatımıyla o röportajın perde arkası:

“Anayasa Mahkemeleri tartışmaları başladığı andan itibaren ofisiyle bağlantıya geçtim ve kendisiyle görüşmek istediğimi belirttim. Görevinden ayrılan Cumhurbaşkanları için özel ofis kuruluyor. Maslak’ta bir kasırda. Pandemi öncesinde gittiğimde daha yoğun bir ziyaretçi trafiği vardı ama pandemi sebebiyle herkes biraz daha farklı bir şekilde önlem almaya çalışıyor. Abdullah Gül de daha az yüz yüze görüşme yapıyor.

Benim gözlemim siyaseti yakından izliyor. Kendisini sürekli besleyen bir danışman ekibi de var. Ben ilk defa çalışma odasında söyleşimi gerçekleştirdim. Demirel’in çalışma ofisindeki kitaplar gibi yine kitapların ağırlıkta olduğu bir ofis. Pek çok kitap ile yerli-yabancı gazeteler vardı masasının üzerinde. Sürekli olarak okuma faaliyeti içinde. Yoğun bir çalışma temposunun olduğunu gördüm.”

“DÜN İLK DEFA ANLATIRKEN ÜSLUBUNUN DAHA HEYECANLI DAHA VURGULU VE SESİNİN YÜKSEK ÇIKTIĞINI GÖRDÜM”

Murat Sabuncu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Abdullah Gül sakin bir insan. Ne olursa olsun tepkilerini çok daha yavaş, sindirerek veren sakin biri. Ama dün ilk defa anlatırken üslubunun daha heyecanlı daha vurgulu ve sesinin yüksek çıktığını gördüm. Cumhurbaşkanlığından ayrılmasından sonra yaptığı aslında en siyasi çıkışlardan bir tanesi olarak görüyorum. Daha sert tepkiler verebilecekken daha yumuşak geçiştirmesi bilinir ama bu sefer çok açık ve net gördüm.”

YORUM EKLE