Bu kadın eski Türkiye Komünist Partili şimdi AKP’nin sanatçısı! AKP’de işler karışıyor, birbirlerine girmeye başladılar!

AKP iktidarına yakınlığıyla bilinen eski TKP'li şarkıcı Şükriye Tutkun, Twitter hesabından AKP Genel Başkan Yardımcısı Betül Sayan Kaya’yı eleştirdi.

banner311
Bu kadın eski Türkiye Komünist Partili şimdi AKP’nin sanatçısı! AKP’de işler karışıyor, birbirlerine girmeye başladılar!

Şükriye Tutkun, Betül Sayan Kaya'nın, Emine Erdoğan'ın bir kız öğrenciyle fotoğrafını "Devlet koruması altında yetişen ve Sn. @EmineErdogan Hanımefendi'nin desteğiyle eğitimine Fransa'da devam eden Merve, başarılarıyla gençlerimize de harika bir örnek oluyor" ifadeleriyle yaptığı paylaşımına yanıt verdi.

Tutkun "Bakanken devlet korumasında yetişmiş kardeşlerimizle ilgili görüşebilmek için kendisinden bir türlü randevu alamadığımız @drbetulsayan hanımefendiyle görüşebilmek takdirini kazanabilmek için Fransa'da eğitim almak gerekiyormuş meğer. Bilseydik Merve'den isterdik randevu almasını" dedi.

Yanıtı üzerine bir takipçisinin yaptığı "şakşakçıları dışında ismini hatırlayan yok bu zatın, RTE olmazsa muhtar bile seçilemez böyleleri" şeklinde yorumu alıntılayan Tutkun, "Bugüne dek görüşebildiğim birkaç Bakan oldu, küçümseyen bakışlarla bakıp önerilerimi ciddiye bile almadılar" dedi. Tutkun, Betül Sayan Kaya ile görüşmesinden de ağlayarak ayrıldığını yazdı.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 14:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.