Buldan'dan "ittifak" açıklaması: Hiç kimse bizden aynı tavrı beklemesin

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'dan "ittifak" açıklaması: Hiç kimse bizden aynı tavrı beklemesin

Buldan'dan "ittifak" açıklaması: Hiç kimse bizden aynı tavrı beklemesin

Gaziantep'te "Halkla Buluşma" programında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Geçmişte özellikle son seçimlerde, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin ve Antalya seçimlerinde desteklediğimiz demokratik güç birlikleri elbette önemli ve kıymetliydi. Ancak bundan sonraki seçimlerde hiç kimse bizden aynı tavrı beklemesin. Aynı tavrı göstermeyeceğimizi herkes artık bilsin ve bilmelidir." dedi.
Partisinin il binası önünde düzenlenen "Halkla Buluşma" programında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, söz konusu toplanmanın bir miting olmadığını, halkla buluşmayı amaçladıklarını söyledi. Bundan sonra yapılacak seçimlerde üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceklerini ifade eden Buldan önemli açıklamalarda bulundu.

 
"HİÇ KİMSE KÜRT HALKININ OYLARINI CEBİNDE GÖRMESİN"

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, yaptığı konuşmada şunları söyledi:"Bir dahaki seçimde elbette üzerimize düşen görevi ve sorumluluğu en iyi şekilde yerine getireceğiz. Ancak sadece bir taraf için söylemiyorum, diğer tarafta da... Diğer taraf derken, elbette Millet İttifakı'nı kastediyorum. Bu ülkede kim iktidar olmak istiyorsa, bu ülkenin en büyük sorunu olan Kürt sorununu çözmek zorundadır ve sorun çözülmeden bu ülkeyle demokrasi gelmeyecektir. Onun için hiç kimse Kürt halkının oylarını cebinde kesin olarak görmesin. Biz, kimseye mecbur ve mahkum değiliz. Ama bu ülkede eğer demokrasinin gelişmesini istiyorsanız işte o zaman HDP'sini ve Kürtleri esas almak zorundasınız."

"AYNI TAVRI GÖSTERMEYECEĞİMİZİ HERKES BİLSİN"

Devam eden açıklamalarında Buldan, "Hiç kimse HDP'yi kolay lokma olarak görmesin. Geçmişte özellikle son seçimlerde İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin ve Antalya seçimlerinde desteklediğimiz demokratik güç birlikleri elbette önemli ve kıymetliydi. Ancak bundan sonraki seçimlerde hiç kimse bizden aynı tavrı beklemesin. Aynı tavrı göstermeyeceğimizi herkes artık bilsin ve bilmelidir." dedi.

YORUM EKLE