Cem Uzan 2023 ile ilgili planını açıkladı!

Genç Parti kurucu Genel Başkanı Cem Uzan, Bizim TV'de katıldığı canlı yayında Şaban Sevinç'e dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Cem Uzan 2023 ile ilgili planını açıkladı!

Cem Uzan, AKP iktidarını "özelleştirmeden aldıkları rüşvetleri Katar'da saklamakla" suçladı.

"İflas etmiş bir Türkiye ekonomisi var. 500 milyar doları aşan bir dış borç var. Hep zarar etti ülke. Cari açık ve dış borçla büyümeye devam eden bir ülkedir Türkiye bugün" diyen Cem Uzan, "Aldığımız borç paraya yüzde 13 euro fazi ödüyoruz. AKP özelleştirmelerden aldığı rüşvetleri Katar'da saklıyor" iddiasında bulundu.

İstanbul Havalimanı 30 milyar dolar maliyet diyen Uzan, "Pekin Havalimanı daha büyük 8 milyar dolar maliyet. Buna Allah'ın hazineleri bile yetişemez" şeklinde konuştu.

Cem Uzan, 9 milyar dolara sattığı Telsim'i Londra'da 2,5 milyar dolar rüşvet alıp 4,5 milyar dolara satmakla suçladığı AKP iktidarı ile Katarlılar arasında bir ilişki olduğunu iddia ederek, "AKP özelleştirmelerden aldığı rüşvetleri Katar'da saklıyor. Tüm özelleştirmelerde AKP yüzde 20 komisyon almıştır" dedi.

"YARIM HAMİLE KALINMAZ"

AİHM kararlarına da değinen Uzan şöyle konuştu:

"Yarım hamile kalınmaz. Eğer sözleşme yaptıysanız AİHM ile, ben seni sayıyorum fakat verdiğin kararlara uymuyorum deme lüksüne sahip değilsiniz. Yargı kararını uygulamakla yükümlüsünüz."

Yazar Veysi Dündar, Cem Uzan'ın konuşmasını sosyal medya hesabından "Cem Uzan’dan inciler..." diyerek paylaştı.

YORUM EKLE