Cemal Enginyurt'tan AKP iktidarına yaylım ateşi!

ÖSYM, KPSS ücretlerine zam yaptı. Bu zor günlerde iş ve aş umuduyla sınava girecek gençlere yapılan bu zamma tepki yağarken Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Bunun vebali ağır olacak” dedi.

Cemal Enginyurt'tan AKP iktidarına yaylım ateşi!

Sözcü'nün haberine göre, Son iki yılda öğrencilerden yaklaşık 1 milyar 400 milyon TL ücret alan ÖSYM, KPSS oturum ücretlerine de zam yaptı. KPSS başvuru ücreti, genel yetenek ve genel kültür 90 TL, alan bilgisi oturumları 65 TL, ÖABT sınavı 90 TL olarak açıklandı. 2020'de, Genel Kültür Genel Yetenek ve her bir oturum için 80 TL, alan bilgisi için 55 TL, ÖABT için ise 80 TL alınmıştı. En az üç ya da dört oturuma girmek zorunda olan adayların başvuru ücreti 360 TL'ye ulaşıyor.

EKMEK KAVGASI VAR

KPSS ücretlerine yapılan zamma tepki yağdı. Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “İşiniz gücünüz millete fatura kesmek. KPSS giriş ücreti 300 TL. Cebinde 3 kuruşu olmayıp da, belki bir umut diye ekmek kavgası verenden de, ne kopartırsak artı derdindesiniz. Kendinize gelince 5 maaş, garibe gelince 300 TL haraç. Bunun vebali ağır olacak” açıklaması yaptı.

YORUM EKLE