Cemal Enginyurt’tan Davutoğlu’na ‘artık her şeyi anlat’ çağrısı

MHP’den ihraç edilen Bağımsız Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na ‘her şeyi anlat’ çağrısında bulundu.

Cemal Enginyurt’tan Davutoğlu’na ‘artık her şeyi anlat’ çağrısı

MHP’den ihraç edilen Cemal Enginyurt, Ahmet Davutoğlu‘na çağrıda bulunarak “Tavsiyem yarım yamalak konuşacağına tam bir şekilde bildiklerini söylesin de Türkiye rahatlasın” dedi.

Enginyurt, TBMM’de düzenlediği Türksat uydu kiralarının dolar karşılığında ödenmesini eleştirdi. Enginyurt, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a “Yerel televizyon kanallarının ödemesi imkansız hale gelmiştir. Yerel televizyonlara sahip çıkmaya davet ediyorum” diye seslendi.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEMBOLİK OLMALI

Parlamenter sisteme dönüş ile ilgili daha önceki açıklamasının anımsatılması üzerine Enginyurt, şu yanıtı verdi:

“Türkiye’nin milliyetçilik, adalet ve demokrasi noktasında kazanımlarının daha güçlü hale gelmesi gerektiğine inancındayım. Başkanlık sistemi diye ifade edilen sistem yüzde 50 artı 1’e dayanmaktadır. AKP’ye ve Cumhur İttifakı’na eskisi gibi 50 artı 1 düzeyinde değil. Dün Ordu milletvekillerinden bir tanesi, ‘bürokratlar bizi dinlemiyor’ diyor. Başkanlık sisteminde milletvekilinin hiçbir önemi kalmadı. Bürokratlar telefona çıkmıyor. Hesabı milletvekili veriyor. Ordu’ya şehir hastanesi yapılması gerekiyor hala temel atma ve ihale yok. Muhatap milletvekili. Milletvekili, Sağlık Bakanı ya da yardımcılarıyla görüşecek, görüşemiyor. Ben diyorum ki cumhurbaşkanı sembolik olmalı. Parlamenter sistem güçlendirilmeli.”

BAĞIMSIZLAR ARTAR MI

İYİ Parti’de Genel İdare Kurulu listesine giremeyen milletvekillerine, “Yakında siz de gelirsiniz grup kuracak sayıya ulaşırız, TBMM Başkanı’ndan rica edelim bize arkada daha rahat edeceğimiz bir bölüm ayırsın” demesine ilişkin soruya Enginyurt, “Herhangi bir çalışmamız yok. Bu 11 arkadaş ötelendiler, bağımsız sıraların artırılması gerektiğini söyledim. Olay budur” karşılığını verdi. Enginyurt, İYİ Parti’deki rahatsızlıkları basından takip ettiğini belirtti.

BAKANIN SÖYLEDİKLERİ DOĞRU

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’in COVİD sayıları ile ilgili iddialarının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “ulusal çıkar” vurgusu yapması hakkındaki soruya ise Enginyurt, “Sayın Murat Emir, İngiltere basınında da söylemlerimize yer aldı diye mutlu olurken; İngiltere, Türkiye’yi karantina kapsamına alacak. İngiltere’den Türkiye’ye seyahat edenler 14 gün karantina kapsamına alınacak. Türkiye’ye artık İngiltere’den turist gelmesi imkansız hale gelmiştir. Sağlık Bakanı’nın söylediği budur bana göre budur. Siyasetçi ülkesine zarar vermez” yanıtı verdi.

YARIM YAMALAK KONUŞMASIN

Enginyurt, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun TSK içindeki FETÖ unsurlarına dikkat çekmesi hakkındaki soruya “Sayın Davutoğlu, o dönemin başbakanı. Ordu içindeki FETÖ’yü en iyi bilen Davutoğlu. Sayın Davutoğlu, ‘bildiklerimi söylesem yer yerinden oynar’ diyor. Tavsiyem yarım yamalak konuşacağına tam bir şekilde bildiklerini söylesin de Türkiye rahatlasın” dedi.

YORUM EKLE