CHP'li Maltepe Belediye başkanı Ali Kılıç Maltepeli Alevileri isyan ettirdi!

CHP'li Maltepe Belediye başkanı Ali Kılıç, kendisine destek vermeyen Alevilerin taleplerini yerine getirmediği gibi, vatandaşlara yardımcı olmak isteyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerine de engel oldu.

banner311
CHP'li Maltepe Belediye başkanı Ali Kılıç Maltepeli Alevileri  isyan ettirdi!

Kendisine destek vermeyen Maltepe Cemevi’nin avlusundaki molozları yapılan başvurulara rağmen 2 yıldır kaldırmayan Ali Kılıç, 20 araçla hafriyat kaldırmaya giden İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekibini zor kullanarak durdurdu.

İBB’DEN YARDIM İSTEDİLER

Akrabaları son 5 yılda gayrimenkul zengini olan Ali Kılıç’ın, kendisine destek vermeyen Maltepe Cemevi’ni 2 yıldır mağdur ettiği ortaya çıktı. Maltepe Belediyesi, kaba inşaatı 2017 yılında tamamlanan cemevinin bahçesinde biriken moloz yığınlarını yapılan başvurulara rağmen kaldırmadı. Bu talep bizzat Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Battal’a da iletildi ancak netice alınamadı.

Bunun üzerine Cem Vakfı yönetimi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) giderek hafriyatın kaldırılması başvuru yaptı. Dilekçeyi hemen işleme alan İBB, önce keşif için bilirkişi, ardından yaklaşık 20 araçlık bir ekip göndererek hafriyatın kaldırılması için çalışma başlattı.

KILIÇ’IN ADAMLARI ENGEL OLDU

Ancak burada da CHP’li Maltepe Belediyesi devreye girdi. CHP ilçe teşkilatı, ilçe zabıta ve meclis üyeleri ekiplerin önüne geçerek çalışmalara engel oldu. Cem Vakfı yönetimi ile CHP’liler arasında arbedeye varan tartışmalar yaşandı. Cem Vakfı yöneticileri, “İnsanlar Ali Kılıç’a oy vermeye mecbur mu? Oy vermeyeceğiz, niye baskı yapıyorsunuz? İşlerimizi zorlaştırıyorsunuz, 2 senedir burada hiçbir şeyimizi yapmadınız” diyerek tepki gösterdi. Gerilim üzerine ekipler bölgeden ayrılmak zorunda kaldı.

SİYASETE ALET EDİLİYOR

Yaşananlara tepki gösteren Alevi dedesi Hüseyin Şahin, CHP’li Belediye’nin cemevini siyasete alet etmek istediğini söyledi. Belediyenin inşaatı biten cemevini seçimlerden önce açmak istediğini ifade eden Şahin, “Cemevleri siyasete alet edilmemeli. Orası bizim bir ibadet yerimizdir. Biz buranın açılışının seçimlerden sonra yapılmasını istiyoruz. Fakat bizi dinlemeyip seçimlerden önce açmaya çalışıyorlar. Bu çok yanlış bir durum” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.