CHP’li Karabat sordu “Para madem hazinede o zaman vatandaşa neden patates dağıtıyorsunuz”

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, “128 Milyar dolar nerede?” sorusuyla ilgili kanalımıza önemli açıklamalarda bulundu.

Özgür Karabat'ın Ebru Güngör'e yaptığı açıklamalardan öne çıkan konu başlıkları şöyle:

“2020 YILINDA BU VERİLER SİTEDE GÖRÜNÜYOR MU?

Merkez bankasının internet sitesine girsek 2020 yılında bu hareketler gözüküyor mu? Döviz alım ve satışların hareketleri eski dönemlerde belliyken şu an bu soruların cevabını oradan bulamıyoruz. Somut olarak gördüğüm tek şey 128 milyar dolarlık bir erime ve biz de bu erimenin nedenini soruyoruz. İktidar bu yanıttan kaçınıyor hatta belki de bu sorunun cevabını vermek isteyen bir merkez bankası başkanı da görevden alınıyor, Naci Ağbal'ın görevden alınma konusunda ki bu iddia henüz yalanlanmadı.

“PARA MADEM HAZİNEDE O ZAMAN VATANDAŞA NEDEN PATATES DAĞITIYORSUNUZ”

AKP'den gelen açıklamalar hep birbiriyle çelişiyor, hatta aynı kişinin kendi yaptığı açıklamalar bile çelişiyor. Cumhurbaşkanı diyor ki pandemiyle mücadelede harcadık diyor ama vatandaşın cebine giren bir şey yok, vatandaş zaten işsizlik fonundan aldı ödeneğini, pandemiye harcandıysa o zaman işsizlik fonu nereye gitti?

Madem hazine de neden vatandaşa dolar yerine patates dağıtıyorlar.

“PANKARTLAR AKP'Lİ BELEDİYELER TARAFINDAN İNDİRİLİYOR”

Bu eriyen döviz kime satıldı biz onu öğrenmek istiyoruz, taraflardan birisi merkez bankası diğer kişi kim? Senin akraban mı? Başka bir kurum mu? Yurtdışından birileri mi? Kim aldı?

Biz 128 milyar doların nereye gittiğini soruyoruz, bu soruyu sormayan kişinin milletvekilliğinden şüphe ederim. CHP ilçelerindeki pankartlar AKP'li belediyeler tarafından indiriliyor, bu sorunun sorulmasına böyle engel olmaya çalışıyorlar.

Bu konunun bir numaralı sorumlusu Berat Albayrak, ve ondan hiçbir açıklama gelmiyor. Koltuğu bıraktığından bu yana sesiz kalıyor.

“MERKEZ BANKASI'NIN VERİLERİ ŞEFFAF OLSA ZATEN BU SORUYU SORMAYIZ”

En baş sorumlu Cumhurbaşkanı'dır merkez bankasının verileri şeffaf olsa zaten bu soruları sormayız. Bağımsız ve istikrarlı olması gereken kurumun dört sefer başkanı değişmiş. Bu soruları benden başkasına soramazsınız diyen bir Cumhurbaşkanı var ülkede ve kendisinin haberi olmadan kuş uçma şansı yok.

Başımızdaki en büyük sıkıntı bu cumhurbaşkanlığı sistemi, bugün 128 milyar dolar nerede diye soruyoruz, yarın başka sorular soracağız, Cumhurbaşkanı'na Mercedes, yiğide patates, böyle bir şey olabilir mi?

YORUM EKLE
YORUMLAR
Solmaztürk
Solmaztürk - 10 ay Önce

Sayın vekil para durduğu yerde akmaz kokmaz kaybolmaz. Peki patates soğan sarımsak öyle mi? Yenisi çıkmak üzere. Eldeki çoğu filizlenmiş patates ve sağanları dağıtalam ki vatandaşın midesine bir şeyler gitsin. Kuru ekmek yalnız kalmasın.