Çınar Coşkunserçe’den İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'e: Sahte kahraman...

Uzun yıllar parlamento muhabirliği yapmış duayen Ülkücü gazeteci Çınar Coşkunserçe’den dikkat çeken bir Meral Akşener yazısı geldi.

Çınar Coşkunserçe’den İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'e: Sahte kahraman...

Uzun yıllar parlamento muhabirliği yapmış duayen Ülkücü gazeteci Çınar Coşkunserçe, Sahte kahraman...” başlıklı yazısında İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 28 Şubat kahramanı olmadığını kaleme aldı.

Coşkunserçe’nin yazısı şu şekilde:

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, kendisini 28 Şubat'a direnen bir kahramanı gibi göstermeye çalışması sizlerin de dikkatini çekmiştir.

Gerçekten böyle midir?

O günleri yaşamış ve gözlemlemiş bir gazeteci olarak anlatayım.

Siz de Meral Hanım, gerçekten bir kahraman mı, yoksa rol kapmaya çalışan taşralı bir siyasetçi mi karar verin.

Sızan bilgilere göre; 28 Şubat sonrasında gerçekleşen 26 Nisan'daki ilk Milli Güvenlik Kurulu toplantısı beklenenin aksine gayet sakin geçmişti. Milli Eğitim Bakanı Mehmet Sağlam, (Fetullah Gülen'in ABD'ye yerleşmesini sağlayan ve kefil olan kişi. Meral Hanım'ın kabine ve yakın dava arkadaşı) kesintisiz eğitimin 8 yıla çıkarılacağı konusunda bir bilgi sunmuş, Genelkurmay Başkanı Karadayı da bunu memnuniyetle karşılamıştı. Bu toplantı da 28 Şubat'ın gerginliğinden eser yoktu.

Ne oldu ise bu toplantı sonrasında masalar toplanırken oldu.

İddialara göre;

Dönemin İçişleri Bakanı Meral Akşener'in oturduğu yerde unutulan bir dosyanın içerisinde bir bilgi notu bulunmuştu. Bu notta, Genelkurmay Başkanlığı'nın takibe alındığı, girip çıkanların kayda geçirildiği, giren arabaların plakalarının tespit edildiği ve bu araçların kimlere ait olduğu ve giriş çıkış saatleri yer alıyordu.

Siviller tarafından kanunlara aykırı bir şekilde takip edilmiş olmak askerleri çok kızdırdı. Milli Güvenlik Kurul Genel Sekreteri durumu hemen Genelkurmay Başkanı'na bildirdi. Genelkurmay Başkanı Karadayı'da, Cumhurbaşkanı Demirel'e bilgi verdi ve bunu yapanlardan mutlaka hesap sorulmasını istediklerini iletti.

Araştırmalar, soruşturmalar başlatıldı.

Araştırmaların sonucunda, İçişleri Bakanı Meral Akşener'e bağlı Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu'nun, sadece Genekurmay Başkanlığı'nı değil aynı zamanda Milli İstihbarat Teşkilatı'nın Yenimahalle'deki yerleşkesini de takibe aldırdığı ileri sürüldü. Bu dönemde Orakoğlu'nun askeri birliklere adamlarını yerleştirerek bilgi aldığı tartışmaları da yaşandı.

Bütün Kamuoyu bu olaylara odaklandı.

Sonrasında, Orgeneral seviyesindeki askerler, Meral Akşener'e kamuoyu önünde burada yazamayacağım hakaretler etti. Meral Hanım da nedendir bilinmez bunlara gerektiği gibi cevap vermedi ya da bizler duymadık.

Sadece, hariçten, "Yok abi ben yapmadım. Abi ben böyle şeyler yapar mıyım?" gibi şeyler söylediğini duymuştuk.

Şimdi soruyorum:

Bir siyasetçinin, Türk Askeri Karargahını takip ettirmesi doğru mudur?

Bir siyasetçi için, Türk İstihbarat Teşkilatına girip çıkan kişiler neden önemlidir?

Diyelim ki bu bilgilere ulaştı.

Ne işine yarayacak?

Bu bilgileri kiminle paylaşacak?

Normal bir siyasetçi bunları yapar mı?

"Ben yapmadım, haberim yoktu" diye savunma yapmak 28 Şubat'a direnmek midir?

Bunun kahramanlık neresindedir?

Sakın, "Cahil ve Cesur" diye cevap vermeyin.

Cahillik, sosyal hayatta masumdur.

Cahillik, devlet hayatında masum değildir.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2021, 19:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşat Yörükoğlu
Kürşat Yörükoğlu - 11 ay Önce

Ülkücü yazarmış Vay be kimmiş gerçek kahraman çağlayanda 28 şubatı mhk desteklemisti bir ülkücü olarak bunu biliyorum..

Kürşat Yörükoğlu
Kürşat Yörükoğlu - 11 ay Önce

Bırakın masal anlatmayı biz Akşener i o günlerden tanıyoruz Türkeş 28 subaya destek verirken Muhsin yazıcıoğlu ve Akşener dik durdu

ülkücü
ülkücü - 11 ay Önce

Meral hanımın ve İyi partinin üzerine oynamaya devam edin bakalım.Allah şüphesiz bu oyunları bozandır.Oyumuzda desteğimizde genel başkanımız Meral hanım ve İyi partiden yana.

Türkiye İYİ Olacak
Türkiye İYİ Olacak - 11 ay Önce

Türk milleti'nin geleceğini kurtaracak olan parti, gerçek milliyetçiler ve Atatürkçülerin oy vermesi gereken tek parti İyi parti'dir.Meral akşener önderliğinde yükselişlerini sürdürüyorlar halktan yoğun bir ilgi var İyi parti'ye Meral Akşener'in memleket gezileri başarılı olmuş görünüyor.Yapılacak ilk seçimde yüzde 20'yi aşacağına eminim.Benimde oyum İyi parti'ye olacaktır

Ahmet EKICI yazınız okudum tam isabet dolu gerçekler...HEY HAT HEYHAT.....
Ahmet EKICI yazınız okudum tam isabet dolu gerçekler...HEY HAT HEYHAT..... - 6 ay Önce

Çok isabetli Acı gercekler