Cumhurbaşkanı Erdoğan "Seçim yenilenirse İstanbul'u yüzde yüz alırız"

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararı alması durumunda, Ak Parti’nin kazanacağına inandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Seçim yenilenirse İstanbul'u yüzde yüz alırız"

İktidara yakın Türkiye gazetesinin haberine göre, kulislerde İstanbul seçimlerinin yenilenmesinin, AK Parti açısından ‘risk’ oluşturacağı ve CHP’nin mağdur rolünü üstlenerek, daha yüksek oy olabileceği iddiaları gündem oluşturmaya devam ediyor. Ak Parti cephesinde de, seçim yenilenmesi konusunda farklı görüşler dile getiriliyor. Seçimlerin yenilenmesinin yaşanan ekonomik olumsuzluklar sebebiyle sonucu değiştirmeyeceği görüşünün yanı sıra, AK Parti’nin seçimlerden başarı ile çıkacağını düşünenler de bulunuyor.

ERDOĞAN SEÇİMİN İPTAL EDİLMESİ KONUSUNDA 'ÜMİTLİ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan da, AK Parti’nin İstanbul seçimlerinin iptal edilmesine yönelik YSK’daki süreci yakından takip ediyor. YSK’daki gelişmelerle ilgili kurmaylarından sık sık bilgi alan Erdoğan, son bir hafta içinde yaptığı toplantılarda da İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi konusunda ‘ümitli’ olduğunu, ancak ne karar çıkarsa çıksın buna saygı duyacaklarını dile getirdi.

SEÇİM YENİLENİRSE SEÇİMLERİ KAZANACAĞIMIZA YÜZDE YÜZ İNANIYORUM

Kamuoyunda, seçimler yenilense bile AK Parti’nin bir defa daha kaybedeceği değerlendirmeleri yapıldığını hatırlatan Erdoğan, kurmaylarına 7 Haziran 2015’te yapılan genel seçimleri hatırlattı. Edinilen bilgilere göre Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bazı arkadaşlar seçimler yenilerse, AK Parti’nin daha kötü oy alacağını veya kaybedeceğini düşünüyor ama ben buna katılmıyorum. 7 Haziran 2015 seçimlerini hatırlayın. O süreçte, parti içinden birçok kişi de dahil, seçimin yenilenmesini istememiş, koalisyonla yola devam edileceğinin daha doğru olacağını dile getirmişti. Ama ben o gün de vatandaşın tepkisini görmüştüm. Yani seçim olursa tek başımıza iktidar olacağımız görünüyordu. Bugün de İstanbul’da aynı şeyi görüyorum. Seçim tekrarlanırsa seçimleri kazanacağımıza yüzde yüz inanıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 14:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
IYI parti ÇORUM
IYI parti ÇORUM - 2 ay Önce

Gecti o 1 kasim RTE bey milleti ac birakip istanbulda ogluna akitilan milyon dolarlar var belgeler ortada artik hırsızlık rant dunyaya mall olmuş

Ülkücü
Ülkücü - 2 ay Önce

Yüzde yüz alırız demek diktatörlerin işidir bundan onceki seçimlerde yok hükmündedir ve sen isgal ile o koltukta oturuyon

solmaz
solmaz - 2 ay Önce

GELİN ATA BİNMİŞ YA NASİP DEMİŞ. YÜZDE YÜZÜN ANLAMI ÇOK AMA ÇOK FARKLI.

ercan gencer
ercan gencer - 2 ay Önce

partili cumhurbaşkanı yüzde yüz diyorsa sonuçlar şimdiden belli demektir.

Sonsuza Kadar Adalet
Sonsuza Kadar Adalet - 2 ay Önce

İstanbul'u alırsınız belki ama bunun bedeli %30 enflasyon, %20 işsizlik olur.Ve bu olursa artık milletin size inancı kalmaz.Bizim millet bir kez çizdi mi bir daha kolay kolay affetmiyor.O zaman ne yapacaksınız?..Sayın cumhurbaşkanına bu seçim yenileme aklını kim veriyorsa aleyhine hareket ediyor?

SIRADAKİ HABER