Cumhurbaşkanı Erdoğan ''Türkiye ekonomisi fırlayışta, adeta uçuşta''

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dolar ve avronun TL karşısında tarihi zirveyi görmesinin ardından ilk kez konuştu. Erdoğan, "Türkiye adeta bir uçuşun içinde," dedi.

banner311
Cumhurbaşkanı Erdoğan ''Türkiye ekonomisi fırlayışta, adeta uçuşta''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, piyasalardaki hareketliliğe ilişkin yaptığı açıklamada ''Türk ekonomisi tırmanışta ama göremeyenler var.'' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde kıldı.

Namazın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan, özellikle ekonomiyle ilgili şu ifadeleri kullandı; ''Dünyada şu anda ekonomik gelişmeleri gözden geçirecek olursanız; başta ABD olmak üzere, corona virüs seyrinden sonra çok ciddi dalgalanmaların olduğunu görürsünüz. Dışarıdaki düşmanlar yetiyor, içeride destekleyenler var. 

2020 Kasım'ında göreve geldik. 2002'de, 236 milyar dolar olan milli gelirimiz, 2019 yılında 754 milyar dolara çıktı. Türkiye bir tırmanışta ancak bunu görmek istemeyenler var. Ben size belgelerle konuşuyorum. Bazı sıkıntılarımız var yok değil. Yine göreve geldiğimizde IMF borcumuz 23,5 milyar dolardı. Mayıs 2013'te IMF'ye olan borcumuzu sıfırladık. 

''Bugün dünden daha güçlüyüz''

Kimse halkımızı yanıltmaya çalışmasın. Bugün dünden daha güçlüyüz, yarın bugünden daha da güçlü olacağız. Türkiye'de 17 yıl önce terörle verilen mücadeleyi bir düşünün. Bugün terörle mücadelede neredeyiz. Bu mücadele öyle ücretsiz yapılmıyor. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.