DEVA Partisi Teşkilat İşleri Başkanı AKP’den neden istifa ettiğini açıkladı

Eski Sanayi ve Ticaret Bakanı ve DEVA Partisi Teşkilat İşleri Başkanı Nihat Ergün, Karar TV’de Elif Çakır, Ahmet Taşgetiren ve Yıldıray Oğur’un canlı yayınına katıldı.

DEVA Partisi Teşkilat İşleri Başkanı AKP’den  neden istifa ettiğini açıkladı

Yayında AKP’den istifa etmesiyle ilgili soruları da yanıtlayan Ergün, siyasette hevesini alamamış, hevesi yarım kalmış insanlar olmadıklarını kaydetti.

Ergün siyaset yapmak için çok fazla bir kişisel sebebi olmadığını ifade ederek “Kaldı ki bizim Adalet ve Kalkınma Partisi’nden ayrılma sebebimiz kişisel geçimsizlik değil, karşılıklı güvensizlik. Bu güven kaybını besleyen birçok olay var. Bunun bir kısmı kamuoyu önündeki olaylar, bir kısmı kamuoyu dışındaki olaylar” dedi.

Ergin sözlerine şöyle devam etti:

"BUGÜN HER KONUYU KONUŞABİLİRİZ"

Bir gün Bakanlar Kurulu tutanağı açıklandığında, bir gün Parti Kurulu tutanakları açıklandığında kimin ne söylediği açıkça bilinecektir. Türkiye’de muhafazakar partiler genelinde kamuoyu önünde tartışma çok olağan bir şey değil. Farklı bir kültür var ve bu demokratik bir kültür değil. O gün yapılamaması bugün de yapılamayacağı anlamına gelmiyor. Bugün günü geldiğinde her konuyu konuşabiliriz. Konu bazlı bakmak lazım, hangi konu gündemimize gelecekse konuşabilmemiz mümkün.

YORUM EKLE